Jump to content

Rad preko SC, povrat poreza


Anoniman1

Preporučene objave

Ovako me zanima. Pošto sam ja prije radio na prijavu jer sam bio vanredni student i imam svoj PK. Sada imam opciju ici još 2 g ako ocu na studij al moram platit, a ako bi išao redovno i nađem posao preko student servisa i prođem limit od 15 tisuca ili kolko je vec. Zanima me ko to mora platit i jel se to plaća ili se to plaća u slučaju da sam naprimjer na tatinoj PK pa on mora platit to, a kad sam na svojoj niko ništ ne plaća?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Anoniman1 je napisao:

Ovako me zanima. Pošto sam ja prije radio na prijavu jer sam bio vanredni student i imam svoj PK. Sada imam opciju ici još 2 g ako ocu na studij al moram platit, a ako bi išao redovno i nađem posao preko student servisa i prođem limit od 15 tisuca ili kolko je vec. Zanima me ko to mora platit i jel se to plaća ili se to plaća u slučaju da sam naprimjer na tatinoj PK pa on mora platit to, a kad sam na svojoj niko ništ ne plaća?

Tebe će spasti porez na dohodak kad prijeđeš limit od 60600kn preko Sc-a u jednoj godini, a limit od 15-tak tisuća se odnosi na poreznu olakšicu rodtelja koja se gubi, ako je student prođe. Taj iznos bi se izgubio kod povrata poreza roditelju, kojem ste vi olakšica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon sto kao redovan student u jednoj kalendarskoj godini prodes limit 60600kn, placas prirez plus porez 24 posto na svakoj sljedecoj placi iznad limita. Bez brige, neces ga proci. Redovan student dok ne prode tih 15 tisuca moze biti olaksica svake godine iznova, bez obzira ako se u prethodnoj odjavio ili presao limit 15tisuca, ako to nije slucaj u sljedecoj kalendarskoj, student ponovno moze biti olaksica, samo ga treba ponovno prijavit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija