Jump to content

Opoziv uvjetnog otpusta...


Aldino

Preporučene objave

Evo ovako,prije malo više od godinu dana izašao sam iz kaznionice na uvijetni otpust za preostali dio kazne u trajanju od 20 mj.Međutim nakon 3 mjeseca od izlaska spletom glupih okolnosti ponovo sam uhvaćen u počinjenju novog kaznenog djela...Nakon provedenih 3 mjeseca u istražnom zatvoru u 2. mj. ove godine osuđen sam na ukupno 15 mj. nove kazne (nagodbom) međutim uvjet priznanja djela i nagodbe bilo je nepovlačenje uvjeta na kojem se nalazim.

Sada sam dobio da se javim na izdržavanje te nove kazne,pa mi konkretno nije jasno dali mi od datuma kada se moram javiti na izdržavanje prestaju vrijediti obveze javljanja policiji i probacijskom uredu...sta ako se primjerice ne javim na taj datum može li mi se povuč uvijet odnosno pretvorit u kaznu za odležat.  Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rješenje vam se nalazi u odredbi čl. 61. st. 2. t. 2. KZ-a, prema kojoj vrijeme provjeravanja iz uvjetnog otpusta ne teče za vrijeme izdržavanja novoizrečene kazne zatvora. Ionako će probacijski ured biti upoznat s navedenom činjenicom (da ste na izdržavanju nove kazne), čak i da dođe (teoretski) do zabune, neće ići vama na štetu.

Mene zanima nešto drugo - dakle, sud je donio presudu na temelju priznanja i prihvatio takvu nagodbu sa DORH-om? Mislim ovdje na ovaj dio da se ne opoziva uvjetni otpust, iako se prema zakonu uvjetni otpust mora opozvati (obligatoran) svaki put kada sud izrekne kaznu zatvora u trajanju od 1 godine ili težu. Ovo bi moglo predstavljati svojevrstan presedan, koji dodatno ukazuje na ono što mnogi suci argumentirano tvrde - da taj institut nagađanja mora biti izmijenjen, jer se sud svodi na funkciju nekakvog notara (bez zamjere), koji samo stavlja svoj potpis i pečat na nešto s čime se osobno ne mora slagati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 54 minuta, G-man je napisao:

Rješenje vam se nalazi u odredbi čl. 61. st. 2. t. 2. KZ-a, prema kojoj vrijeme provjeravanja iz uvjetnog otpusta ne teče za vrijeme izdržavanja novoizrečene kazne zatvora. Ionako će probacijski ured biti upoznat s navedenom činjenicom (da ste na izdržavanju nove kazne), čak i da dođe (teoretski) do zabune, neće ići vama na štetu.

Mene zanima nešto drugo - dakle, sud je donio presudu na temelju priznanja i prihvatio takvu nagodbu sa DORH-om? Mislim ovdje na ovaj dio da se ne opoziva uvjetni otpust, iako se prema zakonu uvjetni otpust mora opozvati (obligatoran) svaki put kada sud izrekne kaznu zatvora u trajanju od 1 godine ili težu. Ovo bi moglo predstavljati svojevrstan presedan, koji dodatno ukazuje na ono što mnogi suci argumentirano tvrde - da taj institut nagađanja mora biti izmijenjen, jer se sud svodi na funkciju nekakvog notara (bez zamjere), koji samo stavlja svoj potpis i pečat na nešto s čime se osobno ne mora slagati.

Na moju sreću sud nije ni razmatrao da mi se uvjet opozove,več u optužnici bila je navedena samo nova kazna (kao prijedlog optužbe)tek na prvom roćištu smo dogovarali blažu kaznu od one predložene...Iako su znali da sam pod uvjetom...Bilo je samo pretnji od strane državne odvjetnice da ce tražit opoziv,ne direktno prema meni več mom odvjetniku ukoliko ne razmislim o priznanju i okončanju postupka...I više je nego poznato da rade što hoče i kad hoče...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, G-man je napisao:

A, znači, nije se radilo o presudi na temelju priznanja već je DO optužnicom predlagao sankciju s kojom ste se vi složili, pa sud nije mogao izreći težu vrstu ni veću mjeru kazne od predložene.

Svejedno, u ovom slučaju, morao je opozvati uvjetni otpust, jer je zakon jasan (čl. 61. st. 1. KZ-a).

Optužnicom su tražili 24 mj. a nagodba je bila 15 mj. Neznam da li ste me shvatili ja sam na uvjetnom otpustu sa izdržavanja kazne...Presudama od 2011. A objedinjene od 2017. god. u jedinstvenu kaznu od 7 god. i 8 mj.nakon šest godina na izdrzavanju pušten sam na uvjet za preostali dio od 1 god. i 8 mj. a u kojem periodu sam pocinio novo djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, G-man je napisao:

Ne, gledajte, nije da ja vama kontriram, već samo ističem da je sud, po meni, ili napravio grešku ili presedan, za kojeg nisam siguran je li ispravan.

Znači, nije do vas ni na koji način, vi ste ovdje profitirali, po meni.

U potpunosti jesam...presuda je pravomočno potvrđena i izvršna...(potvrdio ju je županijski sud u Puli) Znači ja se moram javit 14. 11. na izdržavanje nove kazne i tad mi se uvjet zamrzava ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, G-man je napisao:

Tako je, stupanjem na izdržavanje nove kazne, vrijeme provjeravanja iz uvjetnog otpusta se "zamrzava" odnosno prestaje teći. Slobodno napomenete sucu izvršenja (iako je on već upoznat s time) za uvjetni otpust, tako da otklonite svaku sumnju u potencijalne probleme.

Znaci ako ne uđem odmah 14. Na izdržavanje nego cekam da me skupe sto može trajat mjesecima... nisam prekrsio uvjete koji su mi određene a to je javljanje policiji i probaciji...???Jer pravno gledano moja kazna je na snazi od 14. i tad se automatski zamrzava kazna...???ili???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija