Jump to content

acero

Preporučene objave

Pozdrav,

bivša me lažno prijavila za obiteljsko nasilje, imam nepravomoćnu oslobađajuću presudu, žalila se mada nema pravo žalbe ali se žalila i Policija, u Policiji su mi rekli da se po "defaultu" žale na sve oslobađajuće presude.

Prije i nakon nepravomoćne presude u dopisima CZSS-u (dakle pisani trag) kao i verbalno u CZSS-u i u dopisima sudu za imovinsku parnicu naziva me "obiteljskim nasilnikom", isto govori i našoj djeci.

Odvjetnica mi je rekla da je to za tužbu za klevetu ali ona bi pričekala pravomoćnu presudu.

Koje je Vaše mišljenje, čekati pravomoćnu presudu ili ne, šta je sa eventualnom zastarom, od kada teče zastarni rok?

Hvala

uređeno: od acero
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnica Vas dobro savjetuje, jer pravomoćna presuda je relevantan dokaz, dok prvostupanjsku presudu može poništiti ili preinačiti drugostupanjski sud...

Također možete podnijeti kaznenu prijavu zbog davanja lažnog iskaza iz čl. 305. KZ RH, ali, kažem po pravomoćnosti presude...

 

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu je onda pitanje šta je prije, kokoš ili jaje.

Po tome ispada da me može nekažnjeno zvati "obiteljskim nasilnikom" do pravomoćnosti presude a onda odjednom prestati..

Ako tužbu podignem sada, kako će sud gledati na činjenicu da je presuda nepravomoćna, hoće li zanemariti tu nepravomoćnu presudu i utvrditi da protiv mene nema pravomoćne presude u kojoj bi bio osuđen za obiteljsko nasilje i jednostavno presuditi da je u pitanju kleveta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne može, to je u svakom slučaju uvreda i ako nije kleveta, ali zasad još jest kleveta. Ako tužbu podignete sada, po mom mišljenju, sud bi trebao cijeniti da protiv sebe nemate nikakvu pravomoćnu osudu za obiteljsko nasilje i ocijeniti da se radi o kleveti. Ili teškom sramoćenju, gdje nije niti bitno da je činjenična tvrdnja istinita ili neistinita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite, evo da ne otvaram novu temu .. radi se o nečem sličnom ... namjernom iznošenju laži da bi se drugog roditelja neosnovano moralno diskreditiralo ... 

molim Vas, što kada netko na sudu u zapisnik izjavi da se suprotna strana "oglašava na internetu" svojim "uslugama", aludirajući pritom da se ista prostituira (a to je notorna laž, kleveta, šta već), da li ta osoba za izjavljeno može snositi pravne posljedice ili se samo uvažavaju konkretni izrazi poput "prostituka" (jer ako to govori na sudu, onda mogu misliti što govori kćeri)?

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ivbil je napisao:

Oprostite, evo da ne otvaram novu temu .. radi se o nečem sličnom ... namjernom iznošenju laži da bi se drugog roditelja neosnovano moralno diskreditiralo ... 

molim Vas, što kada netko na sudu u zapisnik izjavi da se suprotna strana "oglašava na internetu" svojim "uslugama", aludirajući pritom da se ista prostituira (a to je notorna laž, kleveta, šta već), da li ta osoba za izjavljeno može snositi pravne posljedice ili se samo uvažavaju konkretni izrazi poput "prostituka" (jer ako to govori na sudu, onda mogu misliti što govori kćeri)?

Lijep pozdrav

Kad je iz konteksta jasno što se misli, nije potrebno da bude izrijekom uvredljiv sadržaj, već je dovoljno da se može iz sadržaja shvatiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija