Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

RHEADUBROVNIK

susjedovi borovi ugrožavaju moj život i imovinu

Preporučene objave

Molim pomoć - susjedovo  zemljište  je zelena zona s borovima i  raslinjem. Uslijed jakog  vjetra jedan bor se već urušio na moje zemljište i zid. Ne znam da li je nastala šteta, vidjet ću  to  kad se otkloni. Druga 2 bora su se opasno  nagnula na moju  kuću, ako  padnu,  padaju  mi  direktno na glavni ulaz  u  kuću, porušit će krov i  uništit prozore, fasadu  itd., da ne spominjem kako me takav bor može ozlijediti ili  ubiti - mene, obitelj  ili  bilo koga tko  mi  dođe u  kuću. Zamolila sam susjeda da ukloni  bor koji je pao pa će mi " ovaj  put  iznimno" ukloniti  bor, ali  idući  put  se moram snaći  sama rekao je. Dati  će mi  dopuštenje da uklonim borove koji  mi  ugrožavaju  život i imovinu, ali  da sve to lijepo ispilam pa mu  donesem drva kući. Da se radi  o  trošku od 1000,00 kuna, stisnula bi  zube i  dala ukloniti ta divovska stabla, međutim procjena uklanjanja se kreće oko 10.000-15.000 kuna, a taj  novac nemam.

Pitanje glasi: moram li  čekati  da se borovi uruše i  naprave mi  štetu na imovini ili što je još gore - da nekog  ozlijede ili ubiju ? Susjed ne želi uklanjati ta stabla. Imam li zakonske osnove da ga se natjera na uklanjanje ?

Hvala na savjetima i pomoći !

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Hvala Vam lijepa, poslat  cu  mu  dopis s povratnicom te se pozvati  na ovaj  Zakon i spomenuti  clanak.

Zahvalna sam na postojanju  legalisa i  svima koji sudjeluju  u  njemu. Toliko  korisnih savjeta iz raznih podrucja prava. Zaista svi  mozemo puno  toga nauciti i  shvatiti pa cak  i  sprijeciti citajuci raznorazna pitanja i  sudbine. Svaka  cast ! Hvala svima na trudu i  vremenu da nas  laike upute u  poduce.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad