Jump to content

KAKO DO SVOJIH STVARI NAKON RAZVODA I BRAČNE DIOBE


RHEADUBROVNIK

Preporučene objave

Molim pomoć i  savjet. Razvela sam se 2016 u  veljači, bračna dioba je uslijedila u  kolovozu 2016. Ex-suprug  je tvrdio  da nije potrebno  da u  ugovor o  bračnoj  diobi stavimo stvari  iz  domaćinstva i  ostale "sitnice". Odselila sam i uspjela uzeti  svoju  odjeću i obuću te najnužnije kao  neko, knjige itd . Bila sam naivna pomislivši  da ću postepeno  uzeti  svoje stvari, međutim  ne uspijevam - iz inata mi  ne da stvari iako  njemu  ne služe ničemu. Još uvijek imam ključ od stana. 

Ima li zakonske osnove kako  doći  do  mojih stvari, odnosno  pola domaćinstva ?

Ukoliko uđem u stan kad njega nema i uzmem ih, podliježem li  sankcijama ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala lijepa. Tužba na koji  način- privatna tužba ? Ja želim uglavnom  da mi  vrati poklone koje sam dobila tijekom  godina braka i samo 1-2 pokretnine kupljene zajedničkim sredstvima, nipošto  50 % svega. Znate li iz  iskustva koliko  dugo  to  može potrajati  i  koliko  me troškovi  čekaju  po  tom pitanju ? Te pokretnine imaju  više emocionalnu  vrijednost za mene nego materijalnu. Ja mogu opisati te predmete ( iako  on jako  dobro zna o  čemu se radi), znam  i  gdje se nalaze. Koliko  je vjerojatno da ću ih  dobit obzirom da će se opirati iz  inata meni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam lijepa na informaciji. Samo  jos jednom  mogu ustanovit da sam bila teska naiva :-( Ocito kod razvoda treba u  startu izbaciti  kandze i prvi "napasti  protivnika" inace te on "pojede".  Ne smije se ici  od predpostavke da se covjek  rastaje od osobe koju  misli  da poznaje dug  iz godina niti se smije krenuti  ljudski, vec u  samom  pocetku krenuti s predpostavkom da imamo neprijatelja pred sobom i djelovati bez iti  malo  empatije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija