Jump to content

lexy_sara

Preporučene objave

Dobila sam od suda rješenje kojim se proglašavam odgovornom zbog propustanja usmenog petresa, za prekršaj iz oblasti prekršaji protiv javnog reda i mira. U rješenju / obrazloženju navode kako se na usmeni pretres, iako uredno pozvana, nisam odazvala, te me kaznili zbog propustanja u iznosu od 600,00KM. 
Naime,radi se o tome da ja taj poziv uopšte nisam ni dobila, nisam ni znala da je PU sudu dostavila zahtjev za pokretanjem prekršajnog postupka. 

Pitanje: kako  je moguce da u obrazloženju stoji kako sam uredno obavjestena, iako poziv nisam primila? da li je moguce da je neko drugi zaprimio poziv i ako jeste sta dalje? 

Žalbu cu svakako dostaviti, obzirom da nisam kriva 100%, sto mogu i dokazati.

Mogu li u zalbi zahtjevati da sud od pošte trazi izvjestaj o urucenju posiljke?
Neznam kakva je praksa, da li sud radi uopce nesto slicno? 

hvala unaprijed 
 

uređeno: od lexy_sara
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je kao i u RH (a vjerojatno je barem slično), možeš otići na sud napraviti uvid u spis i provjeriti kako je išla ta dostava da znaš u kojem smjeru se žaliti.

Ako ti nije osobno ništa dostavljeno, moguće da je potpisao netko drugi tko ti to nije prenio, a moguće je i da je sud zaključio da izbjegavaš, pa oglasio na oglasnoj ploči, a time se smatra da je dostava uredna.

Napravi uvid u spis da vidiš kako je to išlo, pa ćeš znati što dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija