Jump to content

Rad ne terenu i prekovremeni sati


Draganov17kx

Preporučene objave

Poštovani, 

Pregledavao sam postove ne ovu i/ili slicnu temu, i pretraživao sam zakone, ali nalazim na kotradiktorne postove

Naime situacija je sljedeća: 

Mjesto rada je Zagreb, ali često putujemo na službeni put / teren po cijeloj Hrvatskoj 
Često se dešava da je službeni put u obliku intervencije ( kretanje van radnog vremena, vikendom, kretanje pod kraj radnog vremena 
i povratak kasno navećer - noću ) 

Poslodavac tvrdi da naše putovanje do mjesta rada ne ulazi u radne sate ni u kojem slučaju, tj priznaje samo sate koje smo proveli na lokaciji 

Primjer 1: 

Imamo potrebu obaviti radnju u Splitu - radi "žurbe" moramo krenuti što ranije 
Znaći krečemo u 5:00 - stižemo u Split u 9:00 - radimo u Splitu do 15:00 - povratak u Zagreb oko 19:00 

Za taj dan poslodavac ne priznaje nikakav preko vremeni rad, već samo priznaje isplatu dnevnice od 170kn 

Primjer 2: 

Imamo intervenciju van radnog vremena (8-16h ) krečemo na put u 18:00 - na putu provedemo 2 sata - na lokaciji 
provedemo 1h - povratak u 23:00h 
za ovo nam se priznaje samo 1 prekovremeni sat što znaci da sam ja potrošio 5 sati svog "slobodnog" vremena za 1 plačeni sat
ili ti da mi je za tih 5 sati van kuce placeno 48kn 

Molio bih pojašnjenje zakona o prekovremenom radu i o pravima i obvezama radnika kad je na putu prema udaljenoj lokaciji 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija