Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

1. prof

prof

2. čudo

čudo

3. Matrix

Matrix

• Similar Content

• objavio Legalis12345678
      Lijepi pozdrav,
      Imam 2 ovrhe nad nekretninama koje bi htio isplatiti u cijelosti.
      Kakav je postupak ukoliko jedan od ovrhovoditelja nije zainteresiran za razgovor / isplatu, već bi htio iz x razloga da nekretnine završe na "bubnju"?

• objavio zbunjen22
      Poštovanje, 
      U sljedećoj sam situaciji:
      Imam nekretninu nad kojom postoji više ovrha.
      Mislio sam predmetnu prodati na način da uzmem nekakva pisma namjere ili izjave od svih ovrhovoditelja, i da će eventualni kupac prilikom kupnje predmetne nekretnine isplatiti svima moj dug u cijelosti, a meni ono što ostane (kao prilikom kupnje nekretnine s više vlasnika).
      Ovrhovoditelji ne žele takvu kombinaciju, nego zahtjevaju isplatu - što je s moje strane nemoguće prije prodaje (krediti, posudbe, ...).
      Postoji li nekakva kombinacija koja mi je promakla da se ovo riješi, osim da se ide na dražbu i onda predmetna nekretnina proda za pretpostavljam  dosta umanjenu cijenu od koje je pitanje da li će se sve riješiti, a gotovo sigurno da meni neće ništa ostati?
      Puno hvala unaprijed.
    • objavio Dominoes1
      Pozdrav svima,
      Vlasnik sam jednog luksuznog sata kojeg oglašavam i želim prodati, te pretpostavljam da ću postići prodajnu cijenu od oko 13.000 kn, možda malo manje. S obzirom da nikad nisam prodavao predmet ovakve vrijednosti, zanima me kako se osigurati da mi netko, tijekom primopredaje, jednostavno ne uzme sat i otiđe bez da je platio, te kako uvjeriti i kupca u to da je transakcija sigurna.
      Postoji li mogućnost da se nađemo kod javnog bilježnika te mi on tamo preda gotovinu a ja njemu sat s kutijom i papirima, te da tamo potpišemo zapisnik o primopredaji? Ili neka slična varijanta, npr. posrednik ili nešto tipa "escrow" makar ne znam kako se to kod nas zove?
      Zanima me što je najpametnije za činiti obzirom na iskustva prodavača/kupaca koji su bili u sličnoj situaciji.
      Unaprijed hvala svima na odgovorima 
    • objavio some93one
      Pozdrav,
      Zanima me kako kupiti/steći pravo vlasništva nad nekretninom na kojoj je upisano više ljudi, ali nemaju svi podatke jer su podaci o vlasnicima davno upisani i iza njihovog imena i prezimena stoji recimo "SAD", "neki grad u Hrvatskoj" i sl.
      Slučaj A) 5 suvlasnika (jedan ima podatke: ime, prezime, adresa)
      Slučaj B) 5 suvlasnika (niti jedan nema pune podatke već samo imena i prezimena)

• objavio cmooka..!!
      Poštovani,
      Molila bih Vas ako može par savjeta. Naime, moja sestra bi mojoj majci darovnim ugovorom darovala/prenjela stan koji je u njezinom vlasništvu. Koja je točno procedura, što je sve od dokumenata potrebno, kamo je potrebno ići,...? Da li se plaća porez na tu nekretninu, tj. da li majka plaća porez za to?
  • Online korisnici