Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

1. Spitfire

Spitfire

2. čudo

čudo

• Similar Content

• objavio dranton
      Lijep pozdrav.
      Molio bih mišljenje o slijedećoj situaciji. Otac kao davatelj uzdržavanja i stric kao primatelj sklopili su ugovor o doživotnom uzdržavanju. Ugovorom stric ostavlja ocu svu pokretnu i nepokretnu imovinu koju posjeduje. Ugovor je sklopljen 2011 g.
      Otac je nedavno preminuo. Moram napomenuti da smo godinama i o ocu i o stricu brigu vodili ja, brat i sestra. 
      Mene sada zanima nasljeđujemo li mi kakva prava po tom ugovoru ili bi morali sklopiti novi ugovor sa stricem. U slučaju da moramo raditi novi ugovor postoji li mogućnost da nam se kao nasljednicima iza oca prizna umanjenje poreza od 5% godišnje za proteklih 7 godina uzdržavanja.
    • objavio anton887
      molim za savjet. Poslan je prijedlog za uknjižbu u dijelu opravdanja predbilježbe na temelju ugovora o doživotnom. Međutim u doživotnom je stavljeno i sve ostale nekretnine koje se nađu na nisu navedene u ugovoru. Taj prijedlog je odbijen jer je suprotno čl. 61. ZZK. nisu opisane nekretnine kao u zemljišnoj knjizi...
      Kako bi i kojim putem trebalo nabaviti tu dokumetnaciju i poslati ponovno sudu da se dozvoli uknjižba?

puno hvala
    • objavio luna.bakrena
      Dobar dan.
      Ima pitanje: Nas smo dvije sestre, i majka je cijeli život govorila kako ćemo naslijediti svaka pola stana kad ona umre. No, pred cca 2 godine je s mojoj sestrom potpisala Ugovor o doživotnom uzdržavanju u zamjenu za stan. 
      Ja sam zadnjih 10,5 godina prijavljena na adresi tog majčinog stana, gdje sam i živjela s majkom sve dok sestra ovo ljeto nije počela preuređivati stan.
      Mama trenutno živi kod nje, a ja sam bila prinuđena otići u podstanare. Službeno i dalje živim prijavljena na adresi maminog stana.
      Rekli su mi da imam pravo na nužni dio, no zanima me koliko on iznosi u postotku od vrijednosti stana i koji je zakonski rok za isplatu nužnog dijela.
      Sestra je rekla da ne želi prodavati stan i da nema novaca da mi isplati nužni dio za koji, napominjem - niti ne znam koliko točno iznosi u odnosu na vrijednost stana.  
      Dakle: KOLIKO IZNOSI NUŽNI DIO (POSTOTAK% OD PROCIJENJENE VRIJEDNOSTI STANA) I KOJI JE ROK ISPLATE I KAKO postići da mi se isplati nužni dio ako ona ne proda stan? 
      Hvala!
  • Online korisnici