Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

dino.begovic

POREZNO RJEŠENJE ZA PROMET NEKRETNINA

Preporučene objave

Pozdrav, 

trebam savjet kako sastaviti žalbu na slučaj koji ću u nastavku opisati pošto nemam iskustva s ovakvim stvarima. Prije godinu dana sam kupio nekretninu od jedne banke. Prema kupoprodajnom ugovoru mi je došlo privremeno rješenje za plaćanje poreza prema Zakonu o porezu na promet nekretnina u iznosu od 4%. Porez sam naravno platio na vrijeme. Početkom rujna mi je stigao Zapisnik u kojem porezna uprava tvrdi kako je nekretnina kupljena ispod tržišne vrijednosti sličnih nekretnina prodanih u slično vrijeme i na sličnim adresama. Na taj zapisnik sam uložio žalbu gdje sam naveo kako se navedene nekretnine ne mogu uspoređivati s mojom zbog frekventnosti, pristupa itd., također sam naveo stanje u kojem sam kupio nekretninu i kao zadnje expose banke na kojem su bile i slike stanja te nekretnine kao i početna cijena koju je banka tražila. Nakon nekoliko dana mi je došao i odgovor na prigovor gdje su uvažili moje argumente i umanjili cijenu kvadrata za 20% od najniže koja se u tim sličnim vremenima prodavala jer je to kao tržišna vrijednost. I na kraju mi je došlo rješenje vezano za plaćanje tog dodatnog poreza koji sam naravno platio, ali bi bez obzira i dalje uložio prigovor vezano za slučaj jer mislim da takav način utvrđivanja vrijednosti nekretnine nije realan. Zanima me ako je netko imao iskustva s ovakvim ili sličnim situacijama jer da se nekretnina mogla prodati po većoj cijeni, siguran sam, da bi se i prodala. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, dino.begovic je napisao:

jer da se nekretnina mogla prodati po većoj cijeni, siguran sam, da bi se i prodala

Nažalost,porezna uprava se pri obračunu poreza ne vodi citiranom činjenicom.

Podijeli ovu objavu

Malo potpitanje u vezi  s žalbom na porezno rješenje:

Da li se u žalbi navode brojevi članaka/stavaka zakona/pravilnika za koje smatrate da su povrijeđeni ili bi vam išli u korist

ili

u žalbi navodite samo argumente kojima to podupirete?

Uređeno od Melchior
tipfeler

Podijeli ovu objavu

Prije 12 minuta, Melchior je napisao:

Da li se u žalbi navode brojevi članaka/stavaka zakona/pravilnika za koje smatrate da su povrijeđeni ili bi vam išli u korist

ili

u žalbi navodite samo argumente kojima to podupirete?

Ukoliko znate članke i zakone na koje se pozivate, tada je svakako poželjno da ih navedete, ali i ako samo navedete dokaze koji idu njima u prilog, i to je dovoljno.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad