Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Sign in to follow this  
tomkuk

Braniteljska mirovina

Preporučene objave

Imam pitanje u vezi ostvarivanja prava na braniteljsku mirovinu. Rođen sam 1956. Godine, imam ukupno 28 godina radnog staža i 26 mjeseci borbenog sektora. Zanima me da li imam pravo na prije vremenu braniteljsku mirovinu. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Nazalost momentalno nemate pravo na prijevremenu starosnu mirovinu, nemate navrsenih 35 godina radnog staza, sa 26 mjeseci u DR imate ukupno 30 godina i 2 mjeseca radnog staza.

Molim tocan datum rodjenja kako bi vam mogao odgovorio o drugim mogucnostima vaseg umirovljenja.

Podijeli ovu objavu

31.05.1956. Godine

Prije 36 minuta, malicovjek je napisao:

Nazalost momentalno nemate pravo na prijevremenu starosnu mirovinu, nemate navrsenih 35 godina radnog staza, sa 26 mjeseci u DR imate ukupno 30 godina i 2 mjeseca radnog staza.

Molim tocan datum rodjenja kako bi vam mogao odgovorio o drugim mogucnostima vaseg umirovljenja.

Podijeli ovu objavu

Upravo sad, tomkuk je napisao:

31.05.1956. Godine

Postovani,

Prema clanku 26., stavka 2., tocka b), novog braniteljskog zakona (ZOPHBDR-a) ciji pojedini clanci stupaju na snagu od 01.01.2019.god., dobna granica za stjecanje prava na starosnu mirovinu propisana Zakonom o mirovinskom osiguranju snižava se, i to  za po jedan mjesec za svaki mjesec sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske u borbenom sektoru.

Prema gore navedenom kako vi imate provedenih 26 mjeseci (2 godine i 2 mjeseca) provedena u DR (borbrni sektor) u punu starosnu mirovinu mogli bi ici sa datumom 01.04.2019.god kad navrsite 62 godine i 10 mjeseci zivota.

Podijeli ovu objavu

prije 2 sati , tomkuk je napisao:

Imam pitanje u vezi ostvarivanja prava na braniteljsku mirovinu. Rođen sam 1956. Godine, imam ukupno 28 godina radnog staža i 26 mjeseci borbenog sektora. Zanima me da li imam pravo na prije vremenu braniteljsku mirovinu. 

Poštovani tomkuk,

Vjerujem da Vam je poznat  iznos  pripadajuće minimalne starosne braniteljske mirovine, ako nije, možete očekivati iznos  od  2.947,39  kn.

Lijep pozdrav

Izracun mirovine.jpg

Podijeli ovu objavu

Prije 27 minuta, tomkuk je napisao:

Ok hvala na informacijama

Sredinom mjeseca sijecnja 2019.god otidjite u najblizu podruznicu HZMO-a i od njihovog pravnika zatrazite informaciju o mogucnosti da po clanku 26. novog ZOPHBDR-a otidjete sa 01.04.2019.god. u punu starosnu mirovinu.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this