Jump to content

Roditeljska prava


kbegicsi

Preporučene objave

Lijepo pozdrav svima. Nalazim se u užasnom periodu života ali pokušat ću skratiti priču. Dijete mi je trenutno u centru u Dugavama jer je i mene i bivšeg supruga fizički napao i prijetio nam kako će nas zaklati, sve pobiti i bilo je tu još svakakvih riječi i prijetnji.... CZSS smo sve prijavili kao i po njihovoj uputi i policiji gdje sam jučer bila 3 sata na razgovoru. Slijedeći Petak sin treba izaći iz Dugava no ja ne želim da ide kod mene a suprug ne želi da ide kod njega. Suprug - bivši- se izjasnio da ide kod udomitelja, dok ja nisam pristala na to i sad je cijeli pritisak na mene da ga ja uzmem sebi. Sljedeći tjedan se udajem i nakon što sredim dokumentaciju selim se u Švedsku, do zadnjeg nemilog događaja i sin je trebao ići sa mnom i budućim suprugom no nakon ovoga se bojimo što bi se moglo desiti ikada će on opet planuti i do kada i kako tako živjeti.

Upozorena sam da će se protiv mene dići kaznena prijava za zanemarivanje djetetovih prava. Najviše me zanimaju koje su posljedice toga? Novčana kazna, zatvor??!!

Molila bih da me se ne osuđuje jer nisam htjela pisati svakodnevne situacije sa djetetom jer bi to bio post preko nekoliko stranica. Dijete treba pomoć koju mu ja ne mogu pružiti a sa njim se bojim živjeti. Jučer sam bila kod njega i izjavio mi je kako kada izađe van da će nabaviti boxer i nož i ispikati jednog prijatelja nožem, tj. ubiti. Krv mi se u žilama sledila, tako da molim bez osuda. Znam da zvučim kao nemajka, ali ja sam za svoje dijete okretala i nebo i zemlju ali eto on je odlučio ići drugim putem koji ja ne mogu prihvatiti. Inače dijete ima 15 godina.

Hvala svima na odgovorima

uređeno: od kbegicsi
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mišljenja sam da bi Vam svakako bila potrebna adekvatna stručna pomoć. Kako ste iz Zagreba, nema zapreka da se ne javite u Psihijatrijsku bolnica za djecu i mladež, Kukuljevićev 11, koja je isključivo specijalizirana za dijagnostiku i liječenje poremećaja kod djece i mladeži. 

Evo i link

http://djecja-psihijatrija.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bili smo i tako i njima je sin najnormalnije dijete. Sa njim smo bili na nekoliko mjesta i svugdje ista priča. 

Meni treba odgovor na pitanje o tome što će se protiv mene dići kaznena prijava za zanemarivanje djetetovih prava. Najviše me zanimaju koje su posljedice toga? Novčana kazna, zatvor??!! Ne savjeti o pomoći za dijete jer ja to znam i nije da ju nisam tražila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 49 minuta, kbegicsi je napisao:

Meni treba odgovor na pitanje o tome što će se protiv mene dići kaznena prijava za zanemarivanje djetetovih prava. Najviše me zanimaju koje su posljedice toga? Novčana kazna, zatvor??!! Ne savjeti o pomoći za dijete jer ja to znam i nije da ju nisam tražila.

Zanemarivanje i zlouporaba djetetovih prava
Članak 177.

(1) Roditelj, posvojitelj, skrbnik ili druga osoba koja grubo zanemaruje svoje dužnosti podizanja, odgoja i obrazovanja djeteta,

kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.

(2) Tko prisili dijete na pretjerani rad ili rad koji ne odgovara njegovoj životnoj dobi, na prosjačenje ili ga navodi na drugo ponašanje koje je štetno za njegov razvoj ili na drugi način grubo zlorabi djetetova prava,

kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

(3) Ako se zbog kaznenog djela iz stavka 1. i 2. ovoga članka  dijete odalo prosjačenju, prostituciji ili drugim oblicima društveno neprihvatljivog ponašanja, ili je prouzročena teška tjelesna ozljeda djeteta,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od jedne do osam godina.

(4) Ako je kaznenim djelom iz stavka 1. i 2. ovoga članka  prouzročena smrt djeteta,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od tri do petnaest godina.

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Željac047 je napisao:

čl. 177. KZ RH

(1) Roditelj, posvojitelj, skrbnik ili druga osoba koja grubo zanemaruje svoje dužnosti podizanja, odgoja i obrazovanja djeteta,

kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.- po ovome ispada da ću u zatvor na 3 godine?? Jer se bojim za svoju sigurnost??

(2) Tko prisili dijete na pretjerani rad ili rad koji ne odgovara njegovoj životnoj dobi, na prosjačenje ili ga navodi na drugo ponašanje koje je štetno za njegov razvoj ili na drugi način grubo zlorabi djetetova prava,

kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

(3) Ako se zbog kaznenog djela iz st. 1. i 2. dijete odalo prosjačenju, prostituciji ili drugim oblicima društveno neprihvatljivog ponašanja, ili je prouzročena teška tjelesna ozljeda djeteta,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od jedne do osam godina.

(4) Ako je kaznenim djelom iz st. 1. i st. 2. prouzročena smrt djeteta,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od tri do petnaest godina.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To će se sve odlučiti u istražnom i kaznenom postupku, ako protiv Vas bude podignuta optužnica i ako Vam se bude sudilo i dokazalo to KD, no, može se odrediti kazna manja od tri godine, jer je predviđena do tri godine, ali sve ovisi, kažem, o tome što istraga i sud utvrde i ovisi o niz činjenica, kako olakotnih, tako i otegotnih...

A može se svrstati i pod st. 3. sve, kažem, ovisi...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam što da kažem. Hvala.

Strah me vlastitog djeteta jer je govorio da će nas sve poklati i mene i moje roditelje kao i bivšeg.I sad bih ja trebala živjeti sa njim do kad dok me ne ubije i onda on u zatvor a ja u grob. Prestrašno.

Ja znam da treba štititi djecu ali što je sa pravima roditelja??

Mom djetetu ništa nije falilo jer imao je sve tako da se nikako ne može svrstati pod druge točke. Stvar je samo ta da bivši a ni ja ne želimo da živi sa našim obiteljima.

uređeno: od kbegicsi
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, neću ulaziti u Vašu privatnost, ali ako bude protiv Vas podnijeta kaznena prijava, kako navodite da Vam je rečeno, samo samo citirao zakonske odredbe koje se primjenjuju na tu vrstu KD, kako ste i tražili, no netrebate odmah paničariti, kažem, sve ovisi hoće li uopće biti podnijeta kaznena prijava, što će se dokazati u istražnom postupku i naravno, ako bude podignuta optužnica protiv Vas, što će sud utvrditi i primjeniti....

No, iskreno, dosta je nas roditelja krivo, ne kažem za Vas i ne kažem svi, samo karikiram, za delikventno ponašanje naše djece, ali djeca, logički, ne mogu biti krivi za ponašanje svojih roditelja, a djeca su, htjeli mi to priznati ili ne, iznad svih nas i mi odgovaramo za njihov odgoj i kasnije ponašanje, ne uvijek, ali u dosta slučajeva...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija