Jump to content

što je?


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav! Imam jedno pitanje.Sa suda sam dobio poziv da se pojavim na glavnoj raspravi radi posjedovanja 10 grama marihuane.Vec sam prije na saslušanju priznao posjedovanje, nisam nikad kažnjavan itd.U prilogu koji sam dobio piše prijedlog općinskog državnog odvjetnika u kojem gospon predlaže da me se kazni sa četiri mjeseca zatvora, ali samo ako u roku od jedne godine ponovim isto kazneno djelo.Znači, uvjetna + troškovi suda.E sad mi vi recite kolika je vjerovatnost da sudac prihvati ovaj prijedlog, koji se moni osobno sviđa i neću ulagati žalbu ako me osude na uvjetnu, jer se ionako nikad nisam petljao u droge.Trebam li na sudu reći da se osjećam krivim ili što'?Što znači glavna i javna rasprava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobili ste poziv za glavnu raspravu i u prilogu optužni prijedlog u kojemu se navodi za što Vas se tereti, za koje kaz. djelo, dokazni prijedlozi i na kraju prijedlog sankcije.

Odazovite se na raspravu, i ako Vam odgovara prijedlog sankcije, i ako je to sve u optužnom prijedlogu točno što piše, na upit suca da li se smatrate krivim za to kaz. djelo recite - da, priznajem kaz. djelo, i onda kažete da prihvaćate i predloženu kaznenu sankciju. I to je to, rasprava će biti vrlo brzo gotova..

Sud izriče upravo tu sankciju..

Ukoliko ne radite i nemate nikakvih primanja biti će te oslobođeni troškova kaz. postupka, u suprotnom ih snosite, a kako će sve biti vrlo brzo gotovo i oni će biti mali (paušal sudu i nešto možda još sitno...ili samo paušal, to ja sada ne znam..)

Glavna rasprava - središnji dio kaznenog postupka u kojemu se "pretresa" konkretan predmet, ispituje optuženi, svjedoci, provode dokazi...donosi presuda. Glavna rasprava je u pravilu javna - javnost znači da raspravljanje (suđenje) konkretnog predmeta mogu pratiti punoljetne osobe (zainteresirane za taj predmet, uz prethodnu dozvolu suca i ovisno o raspoloživom prostoru u sudnici..)..

Još nešto?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija