Jump to content

Registracija obrta


tip-top

Preporučene objave

Pozdrav, 

molim vas pomoć oko registracije obrta za čišćenje. Naime, u postupku sam prijave obrta za pružanje usluga čišćenja kroz dobivanje bespovratnih sredstava od strane HZZ-a. Naime, tražim informaciju o posebnim uvjetima, dozvola i sl. koje moram ishoditi prije početka otvaranja obrta. Uz to da bih voljela registrirati uz usluge čišćenja zgrada i objekata i djelatnost uređenja i održavanje okolice tj. krajolika kao što je čišćenje oko kuće, košnja trave, obrezivanje voćki i vinograda, ali i recimo uslugu čišćenja snijega tokom zime. Znači sve to bi htjela upisati kod otvaranja obrta za čišćenje. Obratila sam se državnoj upravi s ovim pitanjem, al odgovora nisam dobila i sad više neznam kome da se opratim za dobivanjem konkretnog savjeta i odgovora na navedena pitanja. Molim vas za pomoć! Hvala unaprijed :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posebnih uvjeta i dozvola nema.

Staviti u poslovni plan na HZZ:

81.21 Osnovno čišćenje zgrada

81.22-Ostale djelatnosti čišćenja zgrada i objekata(osim dimnjačarskih-jer za to treba majstorski)

81.29 Ostale djelatnosti čišćenja(u ovo ulazi i čišćenje ulica i uklanjanje snijega i leda)

81.30-Uslužne djelatnosti uređenja i održavanja krajolika

Kad Vam kažu s HZZ da možete otvoriti, onda tek otvarate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj Savjet Vam je da ne otvara te - Obrt, već - J.d.o.o. 

Nemoj te dovesti sami sebe u nezgodnu situaciju, ako vam bilo što krene 

po zlu,da Vam vaš - O.IB. - Bude blokiran ili opterećan radi toga što vam 

vaša usluga nije na vrijeme i plaćena..a Država - ne zna za termin - Nisu mi platili, pa stoga

nisam mogao . ni ja vama.

Osnuj te ovo što vam predlažem..to je..negdje - 1.800.kn- ccca. troškova.

Jd.o.o. može te kasnije i prodati - dokapitalizirati - prodati, jedan dio, to jest uči u partnerstvo

sa nekim..itd.

Ali, naj važnije - ako vam račun na Firmi bude blokiran - Vaš Osobni neće bi ti., a to je najvažnije.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija