Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Mario34

Uhvaćen sa marihuanom

Preporučene objave

Postovanje,

nedavno sam uhvacen sa jointom od 0.6grama nije bilo toliko marihuane u jointu ali su policajci napisali da je 0.6grama bilo samo marihuane. Dobio sam poziv na sud na kojom pise da mi se izda kazna od 6000kn iako su mi policajci rekli da necu dobiti toliku kaznu jer sam mladi punoljetnik, nemam prihoda i nikad nisam optuzen bio za nista.

Sada me dosta strah pa me zanima ima li itko kakvu ideju sto ce biti otprilike samnom.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Nema te što biti straj, optužen si za posjed, ideš na Prekršajni sud, kazna je po zakonu od 5 do 20 tisuća kuna, ali ćeš po mojoj procjeni dobiti od 500 do 2 tisuće. Pročitao sam puno presuda sa istim karakteristikama i nikad nisam vidio veću kaznu za prvi prijestup i uz ostale olaotne okolnosti. A može ići i na liječenje, bez naplate kazne. Odazovite se na sud, izrazite kajanje, recite da niste ovisnik, da povremeno konzumirate (ako ne želite liječenje) i da to više nećete činiti. Zamolite za manju kaznu iz spomenutih razloga i izrazite volju da sve odmah završi i priznajte krivnju.

Podijeli ovu objavu

Prije 22 minuta, atomic95 je napisao:

Nema te što biti straj, optužen si za posjed, ideš na Prekršajni sud, kazna je po zakonu od 5 do 20 tisuća kuna, ali ćeš po mojoj procjeni dobiti od 500 do 2 tisuće. Pročitao sam puno presuda sa istim karakteristikama i nikad nisam vidio veću kaznu za prvi prijestup i uz ostale olaotne okolnosti. A može ići i na liječenje, bez naplate kazne. Odazovite se na sud, izrazite kajanje, recite da niste ovisnik, da povremeno konzumirate (ako ne želite liječenje) i da to više nećete činiti. Zamolite za manju kaznu iz spomenutih razloga i izrazite volju da sve odmah završi i priznajte krivnju.

Hvala ti na odgovoru 

Podijeli ovu objavu

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Preleti malo teme po forumu, ima dosta sličnih iskustava.

Jesam malo da vidio sam vase ime da se puno ponavlja haha.

Zanima me mogu li ista reci da dobim "odvikavanje" i koliko to obicno traje ako imate kakvih iskustava

Podijeli ovu objavu

Možete. Možete reći indirektno, odnosno izraziti želju da se liječite od ovisnosti, sudac će odrediti, a i ne mora, na njemu je. Bude li odvikavanje, kazne nema, ali morate se pojavljivati u ustanovi koju odrede, jer će u suprotnom vam izreći novčanu kaznu.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show