Jump to content

Revizija


Bura10

Preporučene objave

Poštovani,

Osuđen za kazneno djelo čl.129 st.1 KZ  misec dana zatvora na godinu kušnje. Svjedokinja u slučaju je jedini dokaz izjava u (prilogu) pa prosudite sami .Svjedokinju nisam susreo na sudu nikada.U drugom postupku za štetu zbog duševnih boli prouzročenih navedenom presudom opet svjedokinje nema . Sve sam pokuša dokazivanje da je sve izmišljeno jednostavno pada jer je svjedokinja dobro potkovana vezama us vim porama ovog jadnog društav . Jedini dokaz koji ja imam  je Poligraf na osnovu kojeg sam zatražio reviziju.Znam da nije dokaz na sudu ali nije ni izjava svjedokinje životno uvjerljivi dokaz

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Bura10 je napisao:

Poštovani,

Osuđen za kazneno djelo čl.129 st.1 KZ  misec dana zatvora na godinu kušnje. Svjedokinja u slučaju je jedini dokaz izjava u (prilogu) pa prosudite sami .Svjedokinju nisam susreo na sudu nikada.U drugom postupku za štetu zbog duševnih boli prouzročenih navedenom presudom opet svjedokinje nema . Sve sam pokuša dokazivanje da je sve izmišljeno jednostavno pada jer je svjedokinja dobro potkovana vezama us vim porama ovog jadnog društav . Jedini dokaz koji ja imam  je Poligraf na osnovu kojeg sam zatražio reviziju.Znam da nije dokaz na sudu ali nije ni izjava svjedokinje životno uvjerljivi dokaz

Jel mislite ovdje prije na čl. 139. st. 1. KZ-a? Prijetnja je u pitanju?

Ako je tako, kod prijetnje, nažalost, vrlo često sve se svodi na riječ protiv riječi, no jedini način da vi niste vidjeli žrtvu u postupku je taj ukoliko je žrtva dijete (jer za njihovo ispitivanje vrijede specifična pravila). U protivnom, ona je morala biti pozvana pred sud i dati iskaz i vi ste je imali mogućnosti ispitati.

Ovu reviziju koju spominjete, pretpostavljam da ste je podnijeli u parničnom postupku? Jer u kaznenom postupku, revizija je vrlo specifičan izvanredni pravni lijek, koji u vašem slučaju ne dolazi u obzir (odnosi se na presude sudova bivše Juge).

Poligraf, u našem pravnom sustavu, nije validan dokaz ni u kaznenom ni u parničnom postupku.

Za sam parnični postupak mogu samo dodati da, ukoliko je kazneni postupak pravomoćno završen, tada je parnični sud vezan njegovom odlukom, i u parničnom postupku za naknadu štete, jedino o čemu se raspravlja jeste visina naknade, ništa drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija