Jump to content

maksimalni broj dana godisnjeg u radnom tjednu od 40 sati


anneb

Preporučene objave

imam ugovor na puno radno vrijeme od 40 sati tjedno (5 radnih dana)

također, imam po zakonu pravo na 21 dan godišnjeg odmora

 

moje pitanje je sljedeće - ako me poslodavac pošalje na godišnji tjedan dana (ponedjeljak-nedjelja), smije li mi skinuti s godišnjeg više od 5 dana u tih tjedan dana? konkretno u mojem slučaju, skinuo mi je 7 dana s godišnjeg. ako ne smije, kome se žaliti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Pišete zahtjev za zaštitu prava iz radnog odnosa i upućujete ga poslodavcu, da u roku od 15 dana korigira preostali broj dana godišnjeg odmora.

to predajem u kadrovskoj ili moram poslati postom? postoji li neka spranca ili moram sama to napisati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako god želite, samo da dobijete potvrdu da ste predali. Nema šprance, stavite svoje ime, ime adresata, naslovite taj podnesak zahtjev za zaštitu prava iz radnog odnosa (po čl. 133. Zakona o radu), opišete situaciju i zatražite da poslodavac donese novu odluku o korištenju godišnjeg odmora u kojoj će dosljedno poštovati odredbe čl. 79. ZOR-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 43 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Kako god želite, samo da dobijete potvrdu da ste predali. Nema šprance, stavite svoje ime, ime adresata, naslovite taj podnesak zahtjev za zaštitu prava iz radnog odnosa (po čl. 133. Zakona o radu), opišete situaciju i zatražite da poslodavac donese novu odluku o korištenju godišnjeg odmora u kojoj će dosljedno poštovati odredbe čl. 79. ZOR-a.

kako dobijem potvrdu da sam predala nesto u kadrovskoj? ja se cak i bojim da ce oni to baciti u smece... mozda zvuci glupo i nekome cak i smijesno, ali ja vec pusem i na hladno s obzirom da me u ovoj firmi stvarno pokusavaju za*ebati na svakom koraku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , anneb je napisao:

mozda zvuci glupo i nekome cak i smijesno, ali ja vec pusem i na hladno s obzirom da me u ovoj firmi stvarno pokusavaju za*ebati na svakom koraku.

ne zvuči glupo,al to je i jedan od razloga kad sam vidio da si napisala da radiš kod privatnika (pa i u državnim frmama) da sam se suzdržao od savjeta.....kad čovjek nešto "izganja" na što ima pravo ,onda se kod druge osobe zna dogoditi želja za  "osvetom" što je ružna ljudska osobina pojedinih ljudi,pogotovo kad su u boljoj poziciji....na tebi je da procjeniš situaciju u firmi i doneseš odluku...ali definitivno su te zakinuli...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mister-X je napisao:

ne zvuči glupo,al to je i jedan od razloga kad sam vidio da si napisala da radiš kod privatnika (pa i u državnim frmama) da sam se suzdržao od savjeta.....kad čovjek nešto "izganja" na što ima pravo ,onda se kod druge osobe zna dogoditi želja za  "osvetom" što je ružna ljudska osobina pojedinih ljudi,pogotovo kad su u boljoj poziciji....na tebi je da procjeniš situaciju u firmi i doneseš odluku...ali definitivno su te zakinuli...

vec vidim da mi nakon ovog sigurno nece produljiti ugovor, ali jednostavno vise ne mogu izdrzati, moram nesto napraviti...

 

jos jedno pitanje - ako mi stave recimo 5 dana godisnjeg u jednom tjednu, mogu li onda sesti i sedmi dan u tjednu raditi ili mi ta dva dana moraju biti slobodna? recimo ponedjeljak - petak godisnji odmor, a subota i nedjelja radni dani?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija