Jump to content

Dragovoljački dodatak


seky

Preporučene objave

prije 1 sat, gonzo-stari je napisao:

Sve si ti to već dobio, čak i više jer od 1.1.2019 više nema 30% za dragovoljca koji ima 101 dan u obrani RH. Maksimalno što može dobiti za to je 12% povećanje.

ne znamo da li je dobio više (bar ja ne znam koliko je boravio u postrojbama) jer se može dobiti i do 40% po novom,ali on po starom 30%

međutim sve je ovo nebitno...jer osim što je u mirovini već mu je to obračunato samo što on to nezna....a i da zna,opet nema pravo i kad bi imao na 40% jer vrijedi samo za nove umirovljenike

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , seky je napisao:

Danas sam čuo informaciju da Branitelj u mirovini ima pravo na dodatak na mirovinu od 30% ako ima status Dragovoljca DR-a.

Ako netko nešto zna pobliže o tome molio bih da mi objasni.

Hvala.

Nema retroaktivne primjenje novog braniteljskog zakona koji ce poceti primjenjivat od 01.01.2019.god. na postojece umirovljenike, samo na nove buduce umirovljenike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Mister-X je napisao:

ne znamo da li je dobio više (bar ja ne znam koliko je boravio u postrojbama) jer se može dobiti i do 40% po novom,ali on po starom 30%

međutim sve je ovo nebitno...jer osim što je u mirovini već mu je to obračunato samo što on to nezna....a i da zna,opet nema pravo i kad bi imao na 40% jer vrijedi samo za nove umirovljenike

Zato sam i napisao "čak i više" jer ako bi išao po novom zakonu u mirovinu, morao bi imati minimalno 960 dana borbenog sektora i status dragovoljca pa bi tek tada dosegnuo povećanje od 30%. Ne znam koliko ima dana borbenog sektora jer ako ima malo dana onda je dobio "i više" jer će budući dragovoljci s malo staža u obrani RH nepovoljnije proći u odnosu na umirovljene prema prijašnjem zakonu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Mister-X je napisao:

ne znamo da li je dobio više (bar ja ne znam koliko je boravio u postrojbama) jer se može dobiti i do 40% po novom,ali on po starom 30%

međutim sve je ovo nebitno...jer osim što je u mirovini već mu je to obračunato samo što on to nezna....a i da zna,opet nema pravo i kad bi imao na 40% jer vrijedi samo za nove umirovljenike

Dragovoljac sam, imam preko 400 dana borbenog sektora 91. i 92. godina. U mirovini sam od 2009. godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , seky je napisao:

Dragovoljac sam, imam preko 400 dana borbenog sektora 91. i 92. godina. U mirovini sam od 2009. godine.

tebi je to već obračunato ili bi baar trebalo biti obračunato....međutim ratni dio nema tog dodatka od 30% to je u vidu koeficijenta...ti pošto nemaš hrvi trebaš imati najmanje 1.5 sa statusom dragovoljca...ako to nemaš onda to treba ispravljati.....a 30 % moraš imati kao uvečanje civilnog dijela mirovine...ako to sve imaš završena priča........tebi je čak taj prethodni zakon povoljniji nego ovaj novi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija