Jump to content

Ovrha HT nakon 15 godina


mrihta

Preporučene objave

Dobio sam obavijest od odvjetničkog ureda  o neplačenom dugu  (cca 3700,00 kn)   prema HT-u za 2,3 i 4 mjesec 2003 g  i u svezi ovršnog postupka br Ovrv  xxx/04 pred Opčinskim sudom iz   Čakovca iz 2004 g, gdje mi sada nude nekkvu nagodbu ( umanjenje računa za kamate i obročnu otplatu duga itd)

Za ovih 15 godina nisam nikada dobio nikakvu obavijest ni od HT-a, niti od  suda o ovrsi  i nisam imao pojma da sam nekome dužan

Molim savjet što mi je sada činiti . Ima li zastare. Ipak je to 15 god Kome se obratiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , mrihta je napisao:

Za ovih 15 godina nisam nikada dobio nikakvu obavijest ni od HT-a, niti od  suda o ovrsi  i nisam imao pojma da sam nekome dužan

Činjenica da se pozivaju na ovršni postupak pod određenim poslovnim brojem znači da je svojedobno doneseno rješenje o ovrsi, sad je samo pitanje da li Vam je isto ikada uručeno ili nije.

prije 19 sati , mrihta je napisao:

sada nude nekkvu nagodbu ( umanjenje računa za kamate i obročnu otplatu duga itd)

Trenutno je ovakvo poslovanje aktualno i to kod onih ovrha koje su bile na Fini, pa su zbog nemogućnosti naplate po sili zakona obustavljene.

prije 19 sati , mrihta je napisao:

Ima li zastare. Ipak je to 15 god Kome se obratiti

Jedino što sada možete napraviti je da saznate tko je donio ovo rješenje o ovrsi na koje se ovrhovoditelj poziva i da napravite uvid u spis. Pri uvidu Vam je bitno obratiti pozornost, kako je i je li Vam uopće izvršena dostava predmetnog rješenja, te koliko je vremena prošlo od poduzimanja ovrhovoditeljeve zadnje radnje u spisu. Tek po ovakvo napravljenom uvidu, možete znati ima li prostora za pozivanje na zastaru, a sve s obzirom da sud na nju ne pazi po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija