Jump to content

Novi posao mjesec dana prije isteka porodiljnog


KATE82

Preporučene objave

Zanima me jos malo i istice mi porodiljni imam priliku za drugi posao nije stalan ali rad u kaficu nazalost do kasnijh sati vise nije  uvjet koji mi odgovara.. dal ja mogu mjesec dana prije prekinuti porodiljni i dal ja mogu sadasnjem poslodavcu bez otkaznog roka uruciti otkaz ili neki sporazum 

 

uređeno: od KATE82
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete dati izvanredni otkaz temeljem čl. 35. Zakona o radu, pa nećete morati odrađivati otkazni rok:

Pravo radnika da izvanrednim otkazom otkaže ugovor o radu

Članak 35.

(1) Radnik koji koristi pravo na rodiljni, roditeljski i posvojiteljski dopust, rad s polovicom punog radnog vremena, rad s polovicom punog radnog vremena radi pojačane njege djeteta, dopust trudnice ili majke koja doji dijete, te dopust ili rad s polovicom punog radnog vremena radi brige i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju ili kojem ugovor o radu miruje do treće godine života djeteta u skladu s posebnim propisom, može otkazati ugovor o radu izvanrednim otkazom.

(2) Na način iz stavka 1. ovoga članka, ugovor o radu može se otkazati najkasnije petnaest dana prije dana na koji je radnik dužan vratiti se na rad.

(3) Trudnica može otkazati ugovor o radu izvanrednim otkazom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija