Jump to content

Kada je ilegalno držanje oružja prekršaj a kada kd?


Cendrix

Preporučene objave

Prekršajno će biti prijavljen i kada ilegalno drži oružje ili streljivo. Za koje nije istekla dozvola niti je ikada postojala. Naravno da nije isto naći 4 metka ispod nečijeg kreveta koji su zaostali iz domovinskog rata ili 3233 metka, 12 pušaka, 7 pištolja. To ne može bit prekršaj nikako. Kao što ni 5 metaka nije kazneno djelo.

 

Pogledajte kategorije oružja. Primjerice, oružje A kategorije se ne sankcionira prekršajno.

uređeno: od atomic95
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , hasko je napisao:

Ilegalno oružje je nešto posve drugo od legalnog oružja. Prekršajno možete biti prijavljeni ako vam je npr. istekla dozvola za držanje (i nošenje) oružja, a dozvolu niste produžili. Naravno da i ovisi o kakvom je oružju riječ.

Hahah ,niste me shvatili pa naravno da nije ilegalno oružje i legalno isto...mislim....ja sam pitao.kako to da netko bez dozvole za pištolj dobije prekršaj iz zakon o oružju a netko bude Kazneno prijavljen.... 

uređeno: od Cendrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Cendrix je napisao:

Hahah ,niste me shvatili pa naravno da nije ilegalno oružje i legalno isto...mislim....ja sam pitao.kako to da netko bez dozvole za pištolj dobije prekršaj iz zakon o oružju a netko bude Kazneno prijavljen.... 

Niste bili posve jasni u početku otvaranja teme. Zbog puno stvari se može zaraditi prekršajna prijava, čak i ako imate dozvolu i oružje. Tada policija oduzima privremeno, osim ako je samo oružje ilegalno, odnosno nepoznatog porijekla , prepravljano, itd... Npr. zračnu pušku cal. 5,5 mm vrlo lako prepravite u malokalibarsku pušku. To naravno nikako nije dopušteno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ključna razlika je u kategoriji oružja, kao što je rečeno.

Kalašnjikov, uzi i sl. - kazneno. Penkala-pištolj ili neko slično "prikriveno" oružje - kazneno. Veća količina, pa makar i legalnog oružja - kazneno.

Oružje za koje se može dobiti dozvola ili je osobi dozvola istekla - prekršajno, osim ako to oružje izrađujete radi prodaje ili prodajete, jer onda opet ide kazneno.

Mislim da je čl. 331. KZ-a dobro specificirao opis djela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija