Jump to content

Ovrha-kazneni postupak


mm1888

Preporučene objave

Sastavila sam zalbu i poslala odvjetnici da vidi 

Sutra idem u finu trazit izvadak od 1.12.2017 gdje se vide sva moja primanja i blokade racuna te platne liste.

Dali je pametno napisat i da jedino brat i ja radimo u kuci, sestra i Roditelji su nezaposleni, a sestra je izvanredna studentica. To je sve istina. Roditelji ce izvaditi potvrde sutra i sestra. 

Takoder sam sve do 15.03.2018 bila nezaposlena 

Opcinski sud pola toga nije uzeo u obzir.

I sve detalje nedolaska na rociste navesti sa dokazima gdje se vidi moje financijsko stanje. 

Imovine na svoje ime nemam nista. 

Osteceni isplacen do kraja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , mm1888 je napisao:

Da li je pametno napisat i da jedino brat i ja radimo u kuci, sestra i Roditelji su nezaposleni, a sestra je izvanredna studentica. To je sve istina. Roditelji ce izvaditi potvrde sutra i sestra. 

Neće škoditi.

prije 17 sati , mm1888 je napisao:

Osteceni isplacen do kraja. 

Ovo je ključ i obavezno priložite dokaz o isplati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam navela da se zalim na cijelu presudu i sve sam argumentirala dokazima. 

U svako poglavlje je stavljano na kaj se zalim. 

E sad nisam sigurba jedino, dio gdje jr osteceni naveo da ga nisam kontaktirala uopce, dali je pametno da napisem da sam smatrala da nisam duzna ga kontaktirat te da je osteceni mogao to iskoristiti protiv mene. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mm1888 je napisao:

I da ono za zalbu, ako sam 07.06 primila presudu, buduci da sud ne radi subotom, nedjeljom i praznicima koji mi je zadnji datum za slat zalbu? Dali je mogu postom poslat uz povrtanicu? 

Moze samo potvrda gdje pise za te rokove. Znaci gdje se mogu pozvat na neradne dane suda u blagdane 

Bila u posti i provjerila, vex sam sama zbunjena dovoljno, 07.06 sam u posti preuzela posiljku. 

Znaci meni od onda tece reok 15dana za zalbu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , mm1888 je napisao:

Dali je dosta da u uvodnom dijelu napisem da ulazem zalbu na cijelu presudu od strane kaznenog vijeca ili da posebno naglasim onaj dio gdje me se upucuje na izvrsenje (to pise odmah na prvoj stranici)

U uvodnom dijelu pišete samo da ulažete na žalbu na presudu općinskog suda u XY, broj Kv.XY/2019-X (K.XY/2018-X) donesenu dana XY.XY.2019. Zatim u obrazloženju pojašnjavate iz kojih razloga se žalba podnosi i čemu se protivite u prvostupanjskoj presudi.

prije 5 sati , mm1888 je napisao:

Moze samo potvrda gdje pise za te rokove. Znaci gdje se mogu pozvat na neradne dane suda u blagdane

Odredba čl. 90. ZKP-a (posebice stavak 2. i 6.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, G-man je napisao:

U uvodnom dijelu pišete samo da ulažete na žalbu na presudu općinskog suda u XY, broj Kv.XY/2019-X (K.XY/2018-X) donesenu dana XY.XY.2019. Zatim u obrazloženju pojašnjavate iz kojih razloga se žalba podnosi i čemu se protivite u prvostupanjskoj presudi.

Odredba čl. 90. ZKP-a (posebice stavak 2. i 6.).

Hvala puno vama i svim koji pomognu savjetima i clanvima za nas laike. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači, stavak 2. citiranog članka ističe kako se za početak roka, u pravilu (iznimka su odluke kojima se lišava sloboda pojedinca) ne uzima onaj dan kada je dostava obavljena, već prvi idući dan. Za početak roka, irelevantno je koji je dan (može biti i subota, nedjelja, blagdan, neradni dan).

Za tijek roka, također je irelevantno koliko je u tom međuvremenu, bilo subota, nedjelja, neradnih dana, već se samo naglašava, a sukladno stavku 6., da ukoliko bi zadnji dan roka pao na subotu, nedjelju, blagdan ili drugi neradni dan, da tada rok ističe prvog idućeg radnog dana.

Uzmimo sad vaš slučaj - vi ste primili odluku 07/06 (petak), 15-dnevni rok za žalbu sukladno odredbi čl. 90. st. 2. ZKP-a počinje teći idućeg dana, dakle u subotu 08/06 u 00:00 h i istekao bi u subotu 22/06 u 24:00, koja em što je subota (dakle, po sud neradni dan), em je i državni praznik (Dan AF borbe), pa gledamo prvi idući radni dan, što znači da rok ističe u ponedjeljak 24/06 u 24:00.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, G-man je napisao:

Znači, stavak 2. citiranog članka ističe kako se za početak roka, u pravilu (iznimka su odluke kojima se lišava sloboda pojedinca) ne uzima onaj dan kada je dostava obavljena, već prvi idući dan. Za početak roka, irelevantno je koji je dan (može biti i subota, nedjelja, blagdan, neradni dan).

Za tijek roka, također je irelevantno koliko je u tom međuvremenu, bilo subota, nedjelja, neradnih dana, već se samo naglašava, a sukladno stavku 6., da ukoliko bi zadnji dan roka pao na subotu, nedjelju, blagdan ili drugi neradni dan, da tada rok ističe prvog idućeg radnog dana.

Uzmimo sad vaš slučaj - vi ste primili odluku 07/06 (petak), 15-dnevni rok za žalbu sukladno odredbi čl. 90. st. 2. ZKP-a počinje teći idućeg dana, dakle u subotu 08/06 u 00:00 h i istekao bi u subotu 22/06 u 24:00, koja em što je subota (dakle, po sud neradni dan), em je i državni praznik (Dan AF borbe), pa gledamo prvi idući radni dan, što znači da rok ističe u ponedjeljak 24/06 u 24:00.

A tu se ne gleda onda sto je jucer bio neradni dan za sud i postu i sve drzavne institucije? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, G-man je napisao:

Znači da se kod kazni zatvora vodi računa o tome da se u zatvor ne ide osim ako se baš mora, zbog problema sa smještajnim kapacitetima u našim zatvorima i kaznionicama (nedavno je objavljen podatak da postoji ozbiljan problem zbog novonastalog radikalnog rasta krijumčara ljudi).

Znaci ovako, ja sam 24.06 poslala zalbu na sud, u espisu je evidentirano da je zalba zaprimljena 26.06 i da nema nikakvih priloga, sve sto je navedeno u zalbi poslano je u tri primjerka, kao i sama zalba. Mene zanima zasto je stavljeno 26.06 da je primljeno i zasto su naveli da nema priloga? 

 

Jucer je bilo opet promjena, pa ako mozete pojasnit kaj  bi to bilo

 

I kolko bi se sad moglo cekat da opcinski sud posalje zupanijskom predmet i koliko bi se okvirno mogao cekat odgovor zupanijskog suda. Radi se o sudu u Rijeci. 

 

 

Screenshot_20190725_081311_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, G-man je napisao:

Ne, jedino glede čega je važan neradni dan je posljednji dan roka

Kako je moguce da je predmet zavrsio na zupanijskom sudu u zagrebu? 

Dakle bio je na opcinskom u rijeci i zalbu na opoziv sam uputila na zupanijski u rijeci.  

02.08 je dodijeljen sucu u Zagrebu i pise dodatni status predmeta:spis kod drzavnog odvjetnistva. Sto to znaci? 

Zalbu sam uputila na presudu po opozivu uvjetne pod brojem Kv-neki broj/2018., danas mi izbacilo na mpretincu da je taj predmet u rijeci na opcinskom arhiviran. Na sud u Zagreb je poslan Glavni predmet k-neki broj/2017.

Sto bi znacilo da to? 

Ja sam navela u zalbi oba predmeta i da se zalim na opoziv uvjetne... To mi sad nije jasno 

Kako ce onda sud u Zagrebu odlucit o predmetu ako mu nisu poslali Kv predmet po kojem je opozvana uvjetna osuda.... Vec sam k predmet.... 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , mm1888 je napisao:

Kako je moguce da je predmet zavrsio na zupanijskom sudu u zagrebu? 

Dakle bio je na opcinskom u rijeci i zalbu na opoziv sam uputila na zupanijski u rijeci.

Ovo je u skladu sa Zakonom o područjima i sjedištima sudova, a koji kaže da se za odlučivanje o žalbama protiv presuda svih općinskih sudova u kaznenim predmetima određuje svaki županijski sud, osim ako posebnim zakonom nije drukčije propisano.

prije 15 sati , mm1888 je napisao:

Kako ce onda sud u Zagrebu odlucit o predmetu ako mu nisu poslali Kv predmet po kojem je opozvana uvjetna osuda.... Vec sam k predmet.... 

Neosnovano brinete, jer će si sud sve što mu je potrebno pribaviti po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija