Jump to content

Privatni podaci i vlasništvo nad istima na internetu


abc12345

Preporučene objave

Nisam našao prikladniji podforum pa postavljam ovdje. Molim admina da prebaci na prikladnije mjesto ako postoji....

Ubiti me zanimaju dvije stvari. Znači imamo hipotetsku situaciju. Ja se zovem Pero Perić i dolazim na forum (recimo legalis.hr). U nekoj temi objavim svoje privatne podatke. Znači, Pero Perić, pero.peric@gmail.com, 098/123-4578. Na taj isti forum dolazi osoba B, uzima te moje podatke i prodaje ih nekoj marketinškoj firmi.  Koji su ovdje zakoni prekršeni (ako jesu)? 

1) Tko je vlasnik tih podataka? Da li možemo reći da je legalis.hr vlasnik mojih privatnih podataka pa se onda krši zakon o autorskim pravima?

2) Ako ja javno objavim te podatke koji se zakon krši ako netko drugi proda te podatke nekoj firmi?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po mom mišljenju, javnom objavom svojih podataka ste dali privolu da se ti podaci slobodno koriste, pa i prodaju ako netko ima koristi od toga da kupuje podatke koji se na internetu mogu besplatno naći. Ne vidim tu kršenje odredbi. S kojom ste svrhom Vi iznijeli svoje osobne podatke ovdje na forumu, hipotetski?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija