Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

kira

oduzimanje oružja

Preporučene objave

prije izvjesnog vremena iz moga oosbnog automobila ukradeno mi je oružije "pištolj",.prijavio sam nestanak policiji i postupak je tijeku,..no kako sam posjedovao i lovačku pušku ona mi je oduzeta ,lijepo molim dali su imali pravo i temeljem kojega zakona,.

Molim za žuran odovor i pomoć,,

hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Imali su pravo, temeljem čl. 48. bivšeg Zakona o oružju, a radi se zapravo o preventivnom oduzimanju oružja do konačne odluke policije.

U konkretnom slučaju, s obzirom da imaju pokazatelj da ne držiš oružje sukladno propisima (ovo koje ti je ukradeno), odlučuju hoće li ti uopće biti dozvoljeno držanje ikakvog oružja.

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , drot13 je napisao:

Imali su pravo, temeljem čl. 48. bivšeg Zakona o oružju, a radi se zapravo o preventivnom oduzimanju oružja do konačne odluke policije.

U konkretnom slučaju, s obzirom da imaju pokazatelj da ne držiš oružje sukladno propisima (ovo koje ti je ukradeno), odlučuju hoće li ti uopće biti dozvoljeno držanje ikakvog oružja.

Neovisno o tome što pravomoćno u UP nije utvrđena moja odgovonost za krađu,..

Podijeli ovu objavu

, drot13 je napisao:

Koji je rok za donošenje te odluke? Pretpostavljam da je to upravni postupak?

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad