Jump to content
tpribilo

građevinska dozvola na ime druge osobe

Preporučene objave

zanima me vaše misljenje. Kuća u kojom stanujemo ja i moja obitelj je u našem 100%-nom vlasnistvu, te je na ime mojeg oca upisana na sudu i u katastru. Kao i teren na kojem je sagrađena. Kuća ima građevinsku dozvolu iz 1967.godine, ali dozvola glasi na mojeg strica tj. očevog brata. Teren i kuća su nakon izgradnje izdavanja dozvole pripali ocu njihovim međusobnim dogovorom. Planiram renovaciju/nadogradnju te kuće pa mi je potrebna građevinska dozvola, a ne mogu do iste doci jer je ona kod strica s kojime vise nismo u dobrim odnosima te je on ne želi ustupiti.
Da li s obzirom s obzirom na 100% vlasnistvo kuće i terena mogu nekako prebaciti na koga glasi ta građevinska dozvola, pa da u planirane radove mogu ici sa očevim potpisom

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Poštovani tpribilo,

Vašu situaciju jednostavno rješavate bez strica:

1. Odlaskom u nadležnu županijsku ustanovu za izdavanje građevinskih dozvola za područje u kojem je kuća izgrađena i zatražite ovjerenu kopiju, bolje više primjeraka, ako oni više ne drže tu dokumentaciju uputiti će Vas u nadležnu ustanovu u kojoj je pohranjena njihova arhivska građa.

2. Možda je za Vas još povoljnija situacija ako je kuća odmah i izgrađena nakon izdane građevinske dozvole, odlazak u katastar, pregled snimaka iz zraka do 1968.g. i ako je kuća na njima vidljiva zatražiti odgovarajuću potvrdu.

Lijep pozdrav

Podijeli ovu objavu

Pozdrav,

hvala na odgovoru. Samo jos jedno pitanje, da li mi stric moze stvarati ikakve probleme u tom postupku s obzirom da je postojeca dozvola na njemu- Da li cu u postupku dozvole negdje trebat njegov potpis/suglasnost?

Podijeli ovu objavu

Prije 19 minuta, tpribilo je napisao:

Pozdrav,

hvala na odgovoru. Samo jos jedno pitanje, da li mi stric moze stvarati ikakve probleme u tom postupku s obzirom da je postojeca dozvola na njemu- Da li cu u postupku dozvole negdje trebat njegov potpis/suglasnost?

Poštovani,

Nigdje njegov potpis više nije potreban a njegova prava jednaka nuli.

Preporučam sa sobom ponesite Zk izvadak i položajni nacrt (mogu biti kopije) za predmetno zemljište.

Službenicima (ako Vas što pitaju) objasnite da ste zagubili građevinsku dozvolu a potrebna Vam je za predstojeću rekonstrukciju i nadogradnju bez dodatnih obrazloženja.

Lijep pozdrav

Uređeno od prof

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad