Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Knjižničarka3511

Legalnost stanovanja u poslovnom prostoru/sjedištu tvrtke

Preporučene objave

Poštovani,

zanima me legalnost mogućnosti stanovanja u poslovnom prostoru/sjedištu tvrtke. 

Situacija je sljedeća:

Prostor je 2010. godine kupila pravna osoba i u njemu registrirala sjedište. Međutim, prostor je od samog početka pa sve do današnjeg dana korišten isključivo u svrhu stanovanja. Budući da mi je djelatnica na MUP-ovom šalteru rekla kako je nemoguće u poslovnom prostoru prijaviti prebivalište/boravište, zanima me kako je to moguće i je li uopće legalno.

Nadalje, ukoliko nije, kojim se institucijama moguće obratiti za pomoć? 

Unaprijed hvala i lijep pozdrav

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Bitna je namjena prostora u građevinskom smislu, radi li se o stanu ili skladištu. Naime, moguće je u stanu registrirati poslovnu djelatnost (tihu djelatnost), ali i prebivalište. Ne znam kome biste se htjeli požaliti i u kome smislu? Da trgovačko društvo ne smije imati sjedište na navedenoj adresi, ili da se navedena adresa koristi za stanovanje, a ne za poslovanje?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad