Jump to content

Oporuka - izbacivanje roditelja


mak18

Preporučene objave

Pozdrav,

Kako mi je, nažalost, trenutno samo otac živući član uže obitelji zanima me kako kroz oporuku mogu osigurati da on ne naslijedi išta u slučaju moje smrti. 

Brine me onaj dio o nužnom dijelu i roditeljima. Naslijedila sam imovinu od pokojne mame. 

Otac je tužen zbog otuđivanja mamine imovine nakon razvoda i zbog neplacanja alimentacije. Upravo sada se riješava tek ovrha (valjda) nakon 20 godina. 

Da li je dovoljno staviti formulaciju tipa "Svog biološkog oca Ime Prezime isključujem iz nasljedstva budući da se odao neradu i nepoštenom životu, te nije ispunjavao svoje obveze (alimentaciju) prema meni i mojoj majci, i osim toga je otuđio imovinu moje majke - obje stvari zbog kojih je tužen na sudu"

Da li je jače vlastoručnu oporuku napraviti i ostaviti na čuvanje kod javnog bilježnika (upis u registar oporuka) ili istu dati pred dva svjedoka?

Što on ne može pobiti? 

S čovjekom nemam kontakt preko 20 godina.

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mak18 je napisao:

Da li je jače vlastoručnu oporuku napraviti i ostaviti na čuvanje kod javnog bilježnika (upis u registar oporuka) ili istu dati pred dva svjedoka?

Svaki oblik oporuke određen Zakonom o nasljeđivanju ima istu pravnu snagu.

 

, mak18 je napisao:

Da li je dovoljno staviti formulaciju tipa "Svog biološkog oca Ime Prezime isključujem iz nasljedstva budući da se odao neradu i nepoštenom životu, te nije ispunjavao svoje obveze (alimentaciju) prema meni i mojoj majci, i osim toga je otuđio imovinu moje majke - obje stvari zbog kojih je tužen na sudu"

Vidi članak na temu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija