Jump to content

Kaznenopravna rehabilitacija i potvrda o nekažnjavanju


acer111

Preporučene objave

Dobar dan

Prije deset godina bio sam osuđen na godinu dana zatvora uvjetno na dvije godine.

Zbog prirode posla mi treba potvrda o nekažnjavanju. Ne potvrda sa suda da se u ovom trenutku protiv mene ne vodi nikakav postupak već potvrda o nekažnjavanju.

Zanima me je li bih je mogao dobiti budući da pretpostavljam da zbog proteka skoro 10 godina je možda došlo do kaznenopravne rehabilitacije.

U međuvremenu nisam imao nikakvih kaznenih postupaka protiv sebe.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

https://www.zakon.hr/z/291/Zakon-o-privatnoj-zaštiti

Pogledajte članke 20. i 23. linkanog zakona. PU provodi operativnu provjeru. Mislim da NE BI trebali imati problem. Je li to djelo bilo po službenoj dužnosti ili po prijedlogu? Rehabilitacija je trebala nastupiti. Pogledajte link:

https://gov.hr/moja-uprava/pravna-drzava-i-sigurnost/pravna-zastita/rjesenje-o-rehabilitaciji/1622

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , atomic95 je napisao:

https://www.zakon.hr/z/291/Zakon-o-privatnoj-zaštiti

Pogledajte članke 20. i 23. linkanog zakona. PU provodi operativnu provjeru. Mislim da NE BI trebali imati problem. Je li to djelo bilo po službenoj dužnosti ili po prijedlogu? Rehabilitacija je trebala nastupiti. Pogledajte link:

https://gov.hr/moja-uprava/pravna-drzava-i-sigurnost/pravna-zastita/rjesenje-o-rehabilitaciji/1622

 

Hvala na pravnom savjetu. Kazneno djelo sam počinio u svojstvu fizičke osobe. Sukob sa susjedom.

Hvala vam. Puno ste mi pomogli!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno, razgovarajući sa zaštitarima, ta provjera nije rigorozna iz njihovog kutka. Ipak tu piše "operativna provjera", što nije isto što i sigurnosna provjera. Također, zadovoljavate prethodne uvjete s obzirom na rehabilitaciju - vi niste osuđivana osoba po zakonu, a pitao sam vas je li djelo po službenoj dužnosti iz razloga što je po prijedlogu svakako benignije. Oštećenje imovine može biti po prijedlogu. Sjećate li se, jesu li vas gonili po želji susjeda, ili neovisno o tome. Ili da jednostavno kažete što ste oštetili. S obzirom na rehabilitaciju, za samu priču je nebitno, ali može značiti za "operativnu provjeru". Na forumu ima policajaca koji sigurno bolje poznaju taj pojam, pa sačekajte da se jave. I svakako, ako možete, javite jeste li se uspjeli zaposliti. Želim Vam sreću!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , acer111 je napisao:

 

Zanima me je li bih je mogao dobiti budući da pretpostavljam da zbog proteka skoro 10 godina je možda došlo do kaznenopravne rehabilitacije.

Rehabilitiran si prije 5 godina pa si sada čist po potvrdi.

prije 10 sati , atomic95 je napisao:

 Ipak tu piše "operativna provjera", što nije isto što i sigurnosna provjera. 

Dođe ti na isto samo su riječi druge.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sistem sigurnosnih je kud i kamo kompleksiniji i opširniji. Ne bih rekao da je u detalj isto, možda načelno. U startu je različito što temeljnu sigurnosnu provjeru provodi SOA,  a ovu potonju nadležna PU. Također, ovisno u stupnju provjere, u temeljnoj provjeri, SOA provjerava i supružnike, članove zajedničkog kućanstva, obavlja razgovor sa referentnim osobama, što mislim da pod operativnu provjeru ne spada, iako ona nije detaljno opisana u zakonu. Ono što je ključno, smatram da temeljnu sigurnosnu forumaš ne bi prošao, dok ovu smatram da hoće. 

uređeno: od atomic95
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan. Pronašao sam presudu.

24.7.2009. je postala pravomoćna. Proglašen sa krivim zbog kaznenog djela prijetnje iz čl. 129. st.2. KZ/97 i kaznenog djela

uništenja i otećenja tuđe stvari iz čl. 222. st.1. KZ/97. te mi je izrečena jedinstvena kazna zatvora u trajanju od 6 mjeseci

uvjetno na dvije godine.

 

 

Atomic95 mislim da je progom bio za oštećenje imovine po prijedlogu susjeda.

Radilo se o otećenju susjedovog krova na njegovoj štali koju je tada bio bespravno sagradio naslonivši je uz moju kuću.

 

 

Bio sam u policiji predao sam prije nekoliko dana sve potrebite dokumente za tu operativnu provjeru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani forumaši evo da vas izvijestim.

Od policije sam dobio zaključak da u roku od 6 mjeseci od dostave tog zaključka , policiji moram dostaviti dokaz o položenom stručnom ispitu za zaštitara te dokaz o posebnoj zdravstvenoj sposobnosti.

Hvala svima na savjetima i na podršci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija