Jump to content

Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji


Miro 72

Preporučene objave

Prema Zakonu o zaštiti od nasilja u obitelji stavak 6 članak 12 dali centar može u svome rješenju donijeti da ja kao žrtva 5 godina fizičkog i psihičkog zlostavljanja moram dva puta tjedno s istim tim zlostavljačem susretati se sve u cilju razgovora i mirenja da bi komunicirali u vezi djeteta koje je isto tukla i tuče, pri tome i sina mi je zlostavljala tukla, što nisam znao zbog njenih prijetnji da će kad tada ostati sami, a dijete iz njene prve izvanbračne zajednice živi s njom i bez obzira što sam prijavio nasilje i nad tim djetetom centar ništa nije poduzeo. Protiv nje su u toku dva postupka na sudu za nasilje u obitelji. Dali centar svojim rješenjem može kršiti zakon.tj dali zakon može kršiti zakon. A ovo nema veze s postupkom na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemože, rješenje donosi sud, a CZSS može samo predložiti da se donese takvo rješenje, te vršiti nadzor na odvijanju kontakata temeljem sudskog rješenja....

Samo ste pomiješali, radi se o čl. 6. st. 12. ( pravo na izbjegavanje kontakta s počiniteljem prije i tijekom postupka, osim ako prekršajni postupak zahtijeva takav kontakt ) Zakona o zaštiti nasilja u obitelji, Vi ste napisali obratno čl. 12. st. 6., no, ok, to nije bitno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovoru još su napisali da žalba ne odlaze izvršenje riješenja i ukoliko se ne odazovem sastancima da će me prijaviti sudu. Zato mi nije bilo jasno, sud nije donio rješenje nego centar. Ni u jednom segmentu sina i mene nisu tretirali kao žrtve zlostavljanja,a drugo djete je i dalje tome izloženo a uputio sam bar 20 apela. Slučaj je jako težak,previše zbog mog pokretanja svih institucija a znaju da imam dijagnozu anksioznost od nje i njene obitelji ovo je samo represija centra.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi Vam pametno obratiti se odvjetniku koji bi ušao u sve pore problematike i adekvatno Vas zastupao, Vas i Vaša prava, a možda i da zatražite besplatnu pravnu pomoć u Uredu državne uprave svoje županije, možda pametnije nego se ovako "ganjati sa njima"....

Sretno i držite se...!

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija