Jump to content

Založno pravo


Marlis

Preporučene objave

2009.g.upisano je založno pravo na ime poreznog duga na nekretnini čiji sam suvlasnik 1/12. U međuvremenu sam bila u reprogramu koji mi je ukinut zbog kašnjenja s uplatama. Slala sam zahtjev za jednokratnom uplatom ostatka duga glavnice, međutim  odbijen je, a nije mi ni umanjen dug koji je uplaćivan u reprogramu. Uglavnom, postoji li mogucnost da su mi barem kamate u zastari iako je upisano založno pravo?! Možda??? Ili neko drugo pravo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Marlis je napisao:

nije mi ni umanjen dug koji je uplaćivan u reprogramu.

Pojedinačne uplate na ime duga se ne evidentiraju u zemljišnim knjigama sve dok se dug ne otplati u cijelosti.

prije 1 sat, Marlis je napisao:

postoji li mogucnost da su mi barem kamate u zastari iako je upisano založno pravo?!

Kamate dijele pravnu sudbinu glavnog duga, pa kad zastari glavni dug, zastarjela su i sporedna potraživanja, kao što su potraživanja na ime kamata, troškova itd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Borbena7 na odgovorima....dakle, dug je iz 2003/04. 2008. sam dobila Rješenje o ovrsi pljenidbom novčanih sredstava jer sam tad bila zaposlena. Putem Fine nisu nikad bili na računu. 2009.nakon ostavinske rasprave, upisuju založno pravo na temelju pravomoćnog i ovršnog rješenja radi osiguranja novčane tražbine. To piše i u zk izvatku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Marlis je napisao:

Putem Fine nisu nikad bili na računu. 2009.nakon ostavinske rasprave, upisuju založno pravo na temelju pravomoćnog i ovršnog rješenja radi osiguranja novčane tražbine.

Mišljenja sam da je citiranom pravnom radnjom prekinut tijek zastare,odnosno je zastara nanovo poćela teći od 2009.godine

 

Prije 42 minuta, Borbena7 je napisao:

Vjerovnik se od zastare duga može zaštiti založnim pravom, jer je ono jače od zastare.

 

Slažem se,no u tom slučaju (nastup zastare ) se može naplatiti isključivo iz nekretnine opterećene zalogom,i to bez kamata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija