Jump to content

Parcelacija zemljišta


duck

Preporučene objave

Poštovani,

ljubazno Vas molim za savjet. Naime, moja strina i ja smo suvlasnici 19 ha poljoprivrednog zemljišta u Osječko baranjskoj županiji. Svoju polovinu od 9,5 ha sam namijenila prodati, međutim spomenuta strina ne želi napraviti parcelaciju zemljišta. 

Zemlju smo oboje naslijedili ( svatko svoje polovice, ona od svoga muža, ja od svoje majke, a oni brat i sestra od svojih roditelja ), te me zanima postoji li pravni način na koji ja smijem napraviti parcelaciju bez njenog potpisa. Ukoliko postoji mogućnost za navedeno, molim Vas da mi preporučite dobrog odvjetnika koji se bavi sa spomenutom tematikom u Osječko baranjskoj županiji.

Hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , duck je napisao:

te me zanima postoji li pravni način na koji ja smijem napraviti parcelaciju bez njenog potpisa

Vi u biti želite diobu suvlasništva,a parcelacija u vidu cijepanja parcele je jedan od koraka ka okončanju diobe.

Glede postupka je nužan sporazum sa drugim suvlasnikom,u suprotnom sudski postupak za razvrgnuče suvlasništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija