Jump to content

Skrbništvo nad djetetom


tiha78

Preporučene objave

Poštovani,

otac djeteta ne viđa dijete niti na koji način ne kontaktira dijete unazad 6 mjeseci, dijete ima 10 godina i nema volje ni želje viđati oca. Postoji li mogućnost da se dobije potpuno skrbništvo nad djetetom, s obzirom na navedeno?

Odmah da navedem da je komunikacija s ocem nemoguća, CZSS nije ništa poduzeo, ukratko peru ruke, te radi toga bih preko suda pokrenula postupak.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, sukladno navodima koje iznosite, Vi možete pokrenuti sudski postupak dobivanja potpunog skrbništva nad djetetom, tj. pokrenuti postupak radi oduzimanja roditeljske skrbi ocu, no, to su ipak malo ozbiljnije stvari, pa prije pokretanja takvog postupka dobro razmislite, jer se vremena mijenjaju, a dijete ima pravo na obadva roditelja, mislim da Vas radi toga djelatnici CZSS i ne upućuju na tu mogućnost, već, kako navodite, "peru ruke"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

potpuno se slažem da su to ozbiljnije stvari, ali isto tako je ozbiljna stvar kad se otac ne javlja i ne kontaktira dijete, a s druge strane pravi probleme oko vađenja dokumenata i plaćanja alimentacije. Na kraju, njemu neće ništa napraviti jer ne viđa dijete dok se meni može staviti na teret da 'ne dozvoljavam viđanja'. Tko je ovdje lud?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma niko nije lud, nemojte tako poimati stvari, Vi ste postavili pitanje mogućnosti pokretanja postupka radi dobivanja potpunog skrbništva nad djetetom i ja sam Vam na njega odgovorio, oprostite ako sam Vas time povrijedio...

Što se tiče postupanja djelatnika u svezi kontakata i sprovođenja sudske odluke, tu bi djelatnici CZSS trebali intervenirati, pozvati oca djeteta, popričati s njime i ukazati mu na moguće posljedice nepoštivanje sudske odluke, a ako ga oni ne urazume, o svemu izvjestiti sud koji je donio odluku da se ista, od strane oca, ne poštuje, jer su oni ti koji trebaju nadgledati sprovođenje sudske odluke, a očito da to oni ne rade na adekvatan način, pa Vi o tome možete izvjestiti sud, a narvno, možete tražiti i potpuno skrbništvo nad djetetom, to je Vaše zakonsko pravo, samo sam Vam htio sugerirati da razmislite prije "takvog poteza", oprostite još jednom i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Željac047 je napisao:

Ma niko nije lud, nemojte tako poimati stvari, Vi ste postavili pitanje mogućnosti pokretanja postupka radi dobivanja potpunog skrbništva nad djetetom i ja sam Vam na njega odgovorio, oprostite ako sam Vas time povrijedio...

Što se tiče postupanja djelatnika u svezi kontakata i sprovođenja sudske odluke, tu bi djelatnici CZSS trebali intervenirati, pozvati oca djeteta, popričati s njime i ukazati mu na moguće posljedice nepoštivanje sudske odluke, a ako ga oni ne urazume, o svemu izvjestiti sud koji je donio odluku da se ista, od strane oca, ne poštuje, jer su oni ti koji trebaju nadgledati sprovođenje sudske odluke, a očito da to oni ne rade na adekvatan način, pa Vi o tome možete izvjestiti sud, a narvno, možete tražiti i potpuno skrbništvo nad djetetom, to je Vaše zakonsko pravo, samo sam Vam htio sugerirati da razmislite prije "takvog poteza", oprostite još jednom i sretno.

ma sve ok, kad se CZSS spomene, dobijem alergiju :) sve stoji što ste rekli, ali na žalost, ama baš ništa nisu napravili po tom pitanju, pa čak ni psihološko savjetovanje da ne bi ispalo da se manipulira djetetom, rekli su kao budu... ok, pa što bude jer ovo nema smisla...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija