Jump to content

NE PODIZANJE RJEŠENJA O KAZNI


demi3346

Preporučene objave

Hitno molim za pomoć!

U 4. mjesecu ove godine prošla sam kroz crveno. Kazna je bila 2000 kuna i mjesec dana bez vozačke. Naravno odmah sam poslala žalbu i sredinom 9. mjeseca je stiglo rješenje(žuti papirić za podignut u pošti) no kako više nitko od obitelji ne živi na toj adresi prekasno sam našla papirić i otišla do pošte. Pred par dana je žuti papirć ponovo stigao no, u 12. mjesecu mi je vozačka prekopotrebna jer nemam kako ići na posao pa je moje pitanje sljedeće: koje su sankcije ako ni ovaj put ne podignem rješenje iz pošte nego tek u 1. mjesecu odem osobno u policiju i podignem rješenje uz izgovor da se papirić zagubio ili slično? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoguće je napamet znati što ti je točno došlo i koje su posljedice.

U najboljem slučaju je samo poziv na sud koji će poslati naknadno, a u najgorem to može završiti raspisanom objavom (i problemima kada te negdje zateknu), odjavom sa adrese, vađenjem novih dokumenata i dodatnim prekršajnim kaznama. Ako sam dobro shvatio, ne stanuješ na adresi na kojoj si prijavljena?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, drot13 je napisao:

Nemoguće je napamet znati što ti je točno došlo i koje su posljedice.

U najboljem slučaju je samo poziv na sud koji će poslati naknadno, a u najgorem to može završiti raspisanom objavom (i problemima kada te negdje zateknu), odjavom sa adrese, vađenjem novih dokumenata i dodatnim prekršajnim kaznama. Ako sam dobro shvatio, ne stanuješ na adresi na kojoj si prijavljena?

 

Ne i to već godinama iako mi je ta adresa na svim dokumentima ali sam u vlasništvu tog stana di sam prijavljena.(sestra mi je isto tamo prijavljena) Stvarno ne znam šta da radim. Znam da nije pametno ne podignuti rješenje ali stvarno nemogu riskirati da ostanem bez vozačke sljedeći mjesec a nakon 12. mjeseca mi nije problem ostati bez vozačke. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako utvrde da tamo ne stanuješ, mogu te odjaviti s adrese i poništiti ti osobnu iskaznicu. Nije neki strašni problem, ali obično do njega dođe kad ti ne odgovara...

Možeš nazvati direktno sud i provjeriti ima li što na tvoje ime. Ako i je pravomoćna presuda, možeš ju podići jer policija sigurno neće riješiti zabranu do kraja godine (dogovoriš se da podigneš presudu za koji dan, pa još za koji dan to sud pošalje na policiju, pa dok policija to prožvače, pa možda ne preuzmeš odmah obavijest...). Po meni, bolje nego potpuno ignorirati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , demi3346 je napisao:

Hitno molim za pomoć!

U 4. mjesecu ove godine prošla sam kroz crveno. Kazna je bila 2000 kuna i mjesec dana bez vozačke. Naravno odmah sam poslala žalbu i sredinom 9. mjeseca je stiglo rješenje(žuti papirić za podignut u pošti) no kako više nitko od obitelji ne živi na toj adresi prekasno sam našla papirić i otišla do pošte. Pred par dana je žuti papirć ponovo stigao no, u 12. mjesecu mi je vozačka prekopotrebna jer nemam kako ići na posao pa je moje pitanje sljedeće: koje su sankcije ako ni ovaj put ne podignem rješenje iz pošte nego tek u 1. mjesecu odem osobno u policiju i podignem rješenje uz izgovor da se papirić zagubio ili slično? 

Bit će da je to rješenje od suda vezano za prigovor tako da zabrana ne može stupiti na snagu po tome rješenju (odmah po primitku) nego po obavijesti policije koju će ti opet pokušat dostavit na mjesto prebivališta gdje te nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija