Jump to content

Odjava sa starog posla


DumpMe

Preporučene objave

Pozdrav.

 

Nakon malo više od pola godine rada u firmi predao sam pisani otkaz direktoru i odradio ugovoreni otkazni rok od mjesec dana.

Sljedeći radni dan nakon tog otkaznog roka sam započeo rad u novoj firmi u kojoj sam i prijavljen od tog dana.

Po e-radnoj knjižici ispada da sam prijavljen u novoj firmi ali još nisam odjavljen u staroj (u oba slučaja puno radno vrijeme, neodređeno).

 

E sad, u staroj firmi nisam dobio nikakvo rješenje o otkazu niti sam dobio papire natrag.
Još nije prošlo 15 dana od kraja otkaznog roka, pa me zanima trebam li čekati da istekne taj rok ili trebam već sad nešto poduzimati?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izdavanje potvrde o zaposlenju i vraćanje isprava

Članak 130.

(1) Poslodavac je dužan u roku od osam dana na zahtjev radnika izdati potvrdu o vrsti poslova koje obavlja i trajanju radnog odnosa.

(2) Poslodavac je dužan u roku od petnaest dana od dana prestanka radnog odnosa radniku vratiti sve njegove isprave i primjerak odjave s obveznoga mirovinskog i zdravstvenog osiguranja te mu izdati potvrdu o vrsti poslova koje je obavljao i trajanju radnog odnosa.

(3) Poslodavac u potvrdi iz stavaka 1. i 2. ovoga članka ne smije naznačiti ništa što bi radniku otežalo sklapanje novog ugovora o radu.

Po mom mišljenju, trebali biste čekati onda do isteka tog roka i onda pisano tražiti poslodavca da Vam vrati sve Vaše isprave, odjavu i potvrdu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija