Jump to content

Problem sa savjetnikom na burzi


mejna

Preporučene objave

Molim za pomoć,imam veliki problem sa savjetnicom na burzi koja je bezobrazna, nekulturne,nepristupačna,drska,radi sve kako njoj paše,inače svi su protiv nje imala je pritužbe pa su ju bili smijenili sa radnog mjesta i ponovno vratili,kao da ima vezu.Kad sam došla da se prijavim i htjela iznijeti svoj problem:smrti u obitelji,smrt oca,psihoterapije, srčani bolesnik,bolest nogu terapije,te ostale tegobe i da molim da me ne gnjavi sa nekim NON stop javljanjima a uredno se javljam stalno,ona nije moje navode ni saslušala već me poslala na medicinsku komisiju burze da oni odrede moju sposobnost za rad.Molila sam ju da me ne šalje baš sad kad imam tešku sit.nije me opet doživjela,otišla sam šefu on je bio isti kao i ona.Onda sam otišla kod svog doktora i dobila potvrdu da nisam radno sposobna. što da radim, da li da pošaljem savjetnici ili da to prikažem komisiji, da li mi komisija može potvrditi drugačije a imam ovu potvrdu od mog DR i  koja su moja prava da mi burza ne može oduzet ovo pravo,, radno nesposobna,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram u ponedjeljak na neku njihovu medicinsku obradu da utvrde moju radnu sposobnost i da ponesem sve friške nalaze a u međuvremenu sam dobila potvrdu od moje DR da sam radno nesposobna koju moja savjetnica nije vidjela,to ću predati na medicinskoj njihovoj obradi ali pitam da li će mi oni to sad uvažiti i što da radim ako tu na toj obradi utvrde drugačije jer nisam sposobna za rad,idem na psihoterapije liječim se kod fiizijatra,neurologa,psihijatra, Šta mi mogu :savjetnica i ta komisija 

 

To me moja savjetnica namjerno iz zlobe poslala na obradu, koja su moja prava 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , mejna je napisao:

Ima li ikog da mi pomogne i odgovori hvala

Prava su vam da djelatnika državne službe upozorite da ne poštuje  kodeks ponašanja i da imate pravo podnijeti pritužbu, obično na mail, prituzbe@uprava.hr

Ako vam je vaš doktor utvrdio radnu nesposobnost i imate dokumentaciju od psihijatra i ostalih koje ste naveli sumnjam da će komisija naći suprotan razlog, tj.da ste radno sposobni. 

Poznat mi je jedan sličan slučaj, gdje je komisija ipak osobu sa psihičkim poteškoćama ocijenila kao radno sposobnu. I što se desilo ? Osoba je vraćena na posao na zaprepaštenje voditelja koji su na svoju inicijativu opet kontaktirali komisiju da osoba ne samo da ne može raditi , nego šteti poslu, radi pod lijekovima i tko će odgovarati ako se što desi ? Tako da smatram da komisija neće donijeti neko drugo mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno ali ja nisam u radnom odnosu i danas sam bila na nekom testiranju 2 sata a u petak ujutro idem psihologu pa opet na neku komisiju koja će odlučiti a imam puno nalaza od mog psihijatra,neurologa fizijatra i potvrdu od mog dragog,,nisam radno sposobna,, i moje traženje je da svi potvrde,, radnu nesposobnost,,da me više ne maltretiraju sa burze a pogotovo savjetnica, da li ostajem onda i dalje na burzi ako sam radno nesposobna i Šta ću dobiti ako prijavim savjetnica što bih rado to napravila isti sekund 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam naknadu imam socijalno primanje,a da li sam prijavljena i dalje ako mi utvrde radno nesposobna

 

Da ne izgubim socijalnu pomoći da dalje ostanem na burzi kao radno nesposobna,to me sad savjetnica namjerno uvalila na ovo iz zlobe a nikad me neko nije dirao dok ova nije došla, zla,neljubazna,neprofesionalna i čitala sam na forumu puno protiv nje mirela logožar n.zagreb 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno,a koje su posljedice ako sam radno nesposobna i Šta ako jednog dana budem htjela raditi 

 

Da li i dalje imam pokaz 

 

Besplatni i zdravstveno od hzz 

 

Da li to znači ako sam radno nesposobna da mi burza više ništa ne znači a dobivam sve ovo što imam socijalno zdravstveno i pokaz i da ću se riješiti ove zle savjetnice pa da ju ne prijavljujem a ako budem radno sposobna onda će mi ona iz zlobe trpati posao, samo ne znam ako imam potvrdu od moje drage,, radno nesposobna a Šta ako mi ova komisija odredi radno sposobna, Šta onda 

 

Potvrda od moje dr ne drage kompanija brka slova 

 

Komp brka slova 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pričekajte rješenje komisije gdje će biti obrazložena vaša radna nesposobnost i u kojem postotku iznosi.

Ako ste potpuno radno nesposobni, niste raspoloživi za rad i ispisujete se s burze a na centru vam se povećava dodatak.(ili na općini)

Burza nema ništa sa zdravstvenim, nego se odmah prijavljujete u ured zdravstvenog osiguranja gdje će vam promjeniti podatke.

Ako budete radno sposobni opet ste na burzi, samo pitanje koji posao bi mogli obavljati sa svojim dijagnozama, možda vam se preporuči dobar posao koji će vam dapače koristiti u smislu neke terapije, ovisi o rješenju od komisije.

Savjetnicu bih prijavio i rješio time barem djelomično odnos ako je komunikacija loša, tim više što na tom poslu bi se trebalo ponašati u skladu naziva "savjetnik" a i imate pravo na to.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , mejna je napisao:

Hvala puno,a Šta da radim ako komisija presudi radno sposobna a ja imam od svog dr radno nesposobna i kome ću orijaviti savjetnicu da li mogu možda šefu 

Komisija naravno uzima u obzir dijagnoze vašeg doktora, ali bitno je što ona odluči.

Savjetnicu možete prijaviti na gore navedenu mail adresu i u miru obrazložiti problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, mejna je napisao:

Hvala puno,još ovo ako se jednog dana odlučim za povratak na burzu, kako onda

Ako ste potpuno radno nesposobni niste radno raspoloživi, dakle burza nema ništa s vama.

Ako ste djelomice ili skroz radno sposobni, prijavite se ili ostanite na burzi, nema zapreke doći sa osobnom i prijaviti se ili ostati prijavljen na burzi ( ispunjavati njihove uvjete javljanja i sl.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 46 minuta, mejna je napisao:

trpati posao a nisam sposobna za posao

Uvijek imate pravo ju prijaviti i riješiti nesuglasice. Ako vam trpa posao a osjećate se nesposobnom za rad, prihvatite, ako vidite da diskusija s njom ne vodi nikud, odete na razgovor za posao i poslodavcu objasnite svoju situaciju a on će s obzirom na vaše stanje primiti sljedećeg kandidata.

Ne gubite ništa jer ste na Centru, ispunili ste njezin zahtjev, znači ne može vam ništa tipa nekih sankcija i mirni ste. I mene je prije nekog vremena poslala burza na jedan razgovor gdje sam poslodavcu "odglumio" lošeg amatera i naravno da je uzeo drugog kandidata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam obavila sve,psihologa i medicinsku obradu i kad su vidjeli sve moje nalaze i potvrdu od mog dr da sam radno nesposobna nisu me gnjavili samo su to potvrdili ali nisu meni dali nikakve papire kažu poslaće na burzu,da li sada ostajem na burzi kao radno nesposobna u da li mogu ići na socijalno sa potvrdom od mog dr,, radno nesposobna,,kad nemam ništa od ovih danas,šalju na burzu mišljenje 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto je burza tražila mišljenje njima će komisija poslati papire a vjerujem da ćete i vi biti upoznati sa time. Kao radno nesposobni ne možete biti raspoloživi za rad, ovisi o kojem postotku. Primanja s centra ne gubite, dapače ako ste potpuno radno nesposobni ona se u nekom iznosu i povećaju. Razgovarajte mirno sa svojom savjetnicim o mišljenju komisije, treba vas upoznati s time.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Komisija je rekla da će potvrditi isto kao moj dr,, radno nesposobna,, ali ne znam da li pišu trajno,privremeno ili samo radno nesposobna pitam Vas:da li sam i dalje na burzi, da li imam pokaz,veće socijalno i zdravstveno 

 

I do kad san radno nesposobna da li moram i dalje ići po dr 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Psiholog kod koje sam bila,vrlo ljubazno mi je danas objasnila da čeka mišljenje od medicine rada koja će potvrditi da nisam radno sposobna ali da ću ostati na burzi isto kao što sam bila samo što mi savjetnica neće nuditi poslove, sve dok beka komisija ne utvrdi postotak nesposobnosti što bi trebala medicina rada napisati kao,,prijedlog za invalidsku,, i da ona još ne može ništa pisati dok ne dobije od medicine rada mišljenje a ja trebam sutra ući na burzu se javiti pitanje je,,da li savjetnica ima pravo me pozivati  na poslove dok još nije dobila ništa od medicine rada, što ja mislim da nema,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, mejna je napisao:

Psiholog kod koje sam bila,vrlo ljubazno mi je danas objasnila da čeka mišljenje od medicine rada koja će potvrditi da nisam radno sposobna ali da ću ostati na burzi isto kao što sam bila samo što mi savjetnica neće nuditi poslove

Savjetnici sutra spomenite to što ste naveli, ako traje postupak utvrđivanja ne vjerujem da će ona poduzimati nešto u smislu da vas šalje na posao. Vjerojatno je i dobila kakav naputak od komisije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , mejna je napisao:

Hvala,javiću kad završim s tom savjetnicom od koje imam nemir i stres 

danas sam bila kod savjetnice malo se smekšala kad je vidjela da mi ništa ne može, rekla je sa čeka odgovor od psihologa koji ju je zvao u vezi mene i da će me savjetnica zvati kad to sve stigne i da ću dobiti preporuku da idem na invalidsku, te kod svog dr opće prakse i savjetnica mi je samo zakazala termin javljanja 4.1 a ja nisam sad za to da hodam po komisijama za invalidsku pa vas pitam : da li to moram, htjela bih da sam samo na burzi i da ostane ovako kako je bilo da me ne zivka savjetnica za poslove kad imam sad papir radno nisam sposobna 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ako ne želim ići na utvrđivanje invalidnosti, da ostane samo mišljenje ovo od medicine rada da li može tako ostati na burzi bez daljnje procedure, da bude na burzi samo ove potvrde,, nisam radno sposobna,,ili vi predlažete drugačije jer Šta bi utvrdila invalidska mislim da nemam te papire za utvrđivanje invalidnosti ovo je samo površinski što imam 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A da li mi i ko oduzima vozačku na osnovu ove moje terapije ili ostaje sve ovako i dalje 

 

Jer moram sada ići svojoj dr da me pošalje na komisiju za utvrđivanje radne nesposobnosti, da li moram ići ako me sad burza šalje ili je dovoljno mišljenje prethodne medicinske obrade, ako ne idem Šta mi može burza 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , mejna je napisao:

A da li mi i ko oduzima vozačku na osnovu ove moje terapije ili ostaje sve ovako i dalje 

oduzimanje vozačke je poseban postupak i radi se tek kad Vas policija pozove na izvanredni pregled...obično to može biti na informaciju od dr.opče prakse ako on procjeni da treba obavijstiti MUP......tad idete na lječnički za vozački i oni odlučuju da li ste sposobni ili ne....možete biti nesposobni za rad...a istovremeno sposobni za voziti automobili ili obrtnuto.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija