Jump to content

Ponuda za sklapanje nagodbe HT


Skrbnica

Preporučene objave

Lijepo molim pomoć

Ukratko

Iako ju u kolovozu fina prestala sa provedbom ovrhe pišu iz odvjetničkom ureda i dalje postoji dug u iznosu1.538.95 kn

Glavnica 550.05 kn trošak postupka 44.92 kn dos.zak.zatezne kam.943.98 kn

Nude nagodbu 594.97 kn i otpis ostalog duga i ovršno postupka.

Medjutim,21.01.2014.imam njihov obračun tražbine  HTa 

Glav.550.05 kn trošak ovr.postupka 1640.58 kn kamata 652.97 kn

I lijepo piše kako su naplatili 1817.70 kn i da je podmirena glavnica i zakonska kamata u cijelosti te je ostao nepodmireni trošak ovršnog postupka.

Pitanje Ako je to tako bilo 2014.g

Kako sad od mene opet traže glavnicu a dužna sam za ovršni postupak i Šta mi je ciniti?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što je fina isknjižila ovršnu ispravu, ne znači da je dug nestao, ovrhovoditelj ionako može ponovo poslati ovršnu ispravu na provedbu u finu, a tada ćete onda imati i dodatni trošak.

Tražite analitičku karticu pa da vidite što ste zatvorili kojom uplatom, iako ako vam je obračun u redu, tako vam je svejedno da li ste podmirili glavnicu ili trošak, kamata ide i na jedno i na drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako je stupio na snagu novi Zakon o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima, tako se uistinu veliki broj ovrha po sili zakona na Fini isknjižio iz Očevidnika. U ovakvim situacijama, odvjetnički uredi nude nagodbu i pokušavaju se naplatiti, čak su počeli produživati rok za čekanje na postupanje ovršenika, a sve s ciljem da okončaju postupke. Tako da Vam je ovo dobra prilika za riješiti svoj predmet. S obzirom da je u pitanju HT i da takvi odvjetnički uredi imaju po stotine njihovih predmeta, vjerujem da je došlo do pogreške. Ovdje, ili nisu ažurirali stanje sa uplatama ili je tokom vremena bilo još troškova. Svakako kako Vam je savjetovano, pisanom i preporučenom pošiljkom tražite ažurirano stanje sa njihovim dopisom iz 2014., jer ste voljni podmiriti dug prema novouređenoj predloženoj nagodbi. Također ih pozovite na čl. 172. Zakon o obveznim odnosima koji uređuje način podmirivanja duga, te kaže da ako dužnik pored glavnice duguje i kamate i troškove, prvo se namiruju troškovi, zatim kamate i napokon glavnica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija