Jump to content

MTU za j.d.o.o.


lara20

Preporučene objave

Hvala na dosadasnjim savjetima! Medutim, uopce smo zaboravili na MTU a otvorenje trgovine smo vec najavili za tjedan dana i stavili na letke i sve reklame.

Od svoje knjigovode sam dobila odgovor da je imala slucaj kada rijesenje nije stiglo do otvorenja kod njezina drugog klijenta i on je normalno poceo raditi a u provjeru su dosli u prvom radnom tjednu bez kazne ili problema za poslovanje klijenta. Zatrazila sam i drugo misljenje i dobila odgovor da to tako nikako nije moguce. A na rijesenje se ceka do 30 dana.

Moje pitanje je da li mozemo raditi samo sa zapisnikom-bez rijesenja.. Ili hoce li oni znati da smo obavljali djelatnost u tom roku dok smo cekali njihovo rijesenje da ne dobijemo kaznu-naravno osim ako nam neka inspekcija ne dode u meduvremenu? (Po izlaznim racunima ili kako to vec ide) ili je jednostavno moguce platiti "hitni" postupak? Jako nam se zuri. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onog Dana, kad se sačini Zapisnik, Vi počinjete sa radom.

U riješenju će pisati, dan kad je zapisnik sačinjen, tako..da njihova nazovimo..nemar,,

kod izdavanja riješenja, vama ne ide na štetu.

Riješenje se dobiva naknadno, poštom ili ga osobno preuzmete u uredu za gospodarstvo.,

pri vašoj Županiji.

MTU - ako je u prostoru, već bila neka djelatnost, a MTU - nije stariji od 12.mj. .

može te ga koristi ti, ne bitno na -koga glasi - na pravnu ili fizičku osobu..bitno je

da se odnosi na - predmetni prostor.

Pa,ako je več neko prije vas, koristio prostor - to zna vlasnik, kontaktirajte ga.

Ako, ipak do dana kad treba da se obavi pregled,i sačini zapisnik, MTU,ne bude 

pribavljen, ,Vi sve priredi te, što po zakonu treba za taj prostor i za MTU,-e,

i neće biti problema, mislim da vam neće ,uskratiti izdavanja zapisnika,

niste napisali -o kojoj se robi radi- prehrana ili neprehrambeni proizvodi..?

kod - prehrambenih proizvoda znaju biti malo - rigorozniji, što je i razumljivo,

za razliku od trgovine u kojoj se,,recimo prodaje - konfekcija, sve vam je jasno.

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija