Jump to content

Skrb nad djetetom i prekid izvanbračne zajednice


bela-12

Preporučene objave

Živimo u izvanbračnoj zajednici 15 godina, imamo dijete od 4,5 godine sa teškoćama u razvoju. Između nas nema ništa, a on se ne želi iseliti iz stana u kojem živimo (stan je vlasništvo mojih roditelja) jer nema gdje otići, a ne želi plaćati najam stana. Predala sam papire u centar za socijalnu skrb, on se nije pojavio na obaveznom savjetovanju i dobila sam rješenje u kojem je to napisano. Želim službeno dobiti skrb nad djetetom, s obzirom na to da mi on oko skrbi oko djeteta ne pomaže uopće, tj. sva briga oko vrtića, rehabilitacije i kontrola kod doktora je na meni, a ne pomaže mi ni oko brige oko kućanstva.

Da li na sud predajem tužbu, ili zahtjev za samostalnu (potpunu) skrb na djetetom, i da li postoji kakva spranca za to, ili napišem svojim riječima?

Mogu to bez pomoći odvjetnika? Nemam trenutno novaca za to...

Papire predajem na općinski sud u Zagrebu? Šta sve osim te tužbe-zahtjeva moram priložiti?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predajete na sud tužbu za donošenje odluke o roditeljskoj skrbi uz koju prilažete i zapisnik CZSS o provedenoj, a neuspjeloj medijaciji, najkasnije u roku od šest mjeseci po provedenoj medijaciji...

Ineče, nemate za to neku "šprancu", trebali bi sami napisati, a kad je takva situacija kakvom je opisujete, obratite se Uredu državne uprave u svojoj županiji radi odobravanja besplatne sekundarne pravne pomoći, pisanje podnesaka i zastupanje pri sudu, sigurno će Vam biti i odobrena...

Što se tiče iseljenja iz kuće, to Vaši roditelji, kao vlasnici, trebaju pokrenuti sudski postupak radi iseljenja istog, a mogu tražiti i plaćanje najamnine unatrag tri godine...

Inače, kad se radi o djetetu sa poteškoćama u razvoju i ako, nedaj bože, temeljem toga bude nesposobno za rad, neće biti vremenskog ograničenja za plaćanje uzdržavanja, dakle otac će za isto uzdržavanje morati plaćati doživotno...

Sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija