Jump to content

Uvoz robe


Cfr22

Preporučene objave

Pozdrav, u planu je otvaranje web shopa a prodaja je usmjerena fizickim osobama..

Uvoz robe bi bio iz zemalja EU pa me zanima na koji nacin funkcionira prebijanje PDVa na taj nacin? 

Dakle uvozim robu npr Danska gdje je pdv mislim da isto 25 % i na kraju prodam kupcu u Hr te takodjer naplatim uz pdv 25 posto.. na koji nacin mogu prebijati pdv iz druge drzave i da li se moze pri svakoj kupnji robe ili ima mozda neka fora npr 1x u 6 mjeseci?

Te sto je jos potrebno osim firme za webshop? Samo skladiste i min.teh.uvjeti? 

Da li ima troskova carinjenja robe i koliko iznose otprilike?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi, uvozi te Robu..npr - iz Danske - Prodavatelj vam ispostavlja Račun - Bez - PDV.-a.,

Kad Roba uđe u HR. -Vi obavi te Carinske formalnosti,,to nije Carina - več Carinski Troškovi,,

sve ovisi o kojoj se robi radi.

Vi na Ulaznu Cijenu stavlja te Svoju - Maržu + PDV. - Ovisno o vrsti Robe..25% i to vam je - MPC.

Na kraju Mjeseca ,,radi te - poravnanje - PDV -a, -što znači,,da recimo - za svu prodanu robu u 10.tom mj.

u 11.mj - Plača te - tih - 25%, koje ste uračunali u cijenu + razliku PDV- a,,to je ta - Dodana Vrijednost.

Što je - Marža ( zarada ) Veča,,veča je i razlika u - povečanoj vrijednosti.

Evo 1 primjer - Ulazna Vrijednost ,,sa svim troškovima 100.Kn. +Marža.postotak vaše zarade npr .40%

= 140.kn +PDV - 25% =MPC - 175.Kn.

- Vaših je - 40.kn.

od 175.kn u nazad (vjerovatno,,jer je ovo pitanje za finacijsko ili porezno savjetovanje ) - Izbija te 25%

U 11 - to mjesecu plača te - 25% na Ulaznu Vrijednost - to je - 25.kn. ,,od ulaznih - 100.kn.

Kad proda te taj Artikl ..po cijeni od MPC - 175. - U, nazad računa te 25% = 43,75.kn.

Pošto ste več uplatili - PDV - 25% - 25.Kn.

Sad Plačas te samo razliku na - povečanu vrijednost. - od - 43.75. ,,vi ste , več uplatili 25.kn,,

preostali iznos,,se plača, kad se roba Proda. - 43.75-25.kn=18.75.kn.

Da,pojasnim - u roku ,,30 - dana plača te - 25% na ulaznu Cijenu Robe.

A,razliku - povečanu vrijednost - od 18.75.kn- kad robu proda te.

Ako ima te,,još dodatnih pitanja..koja nisu..- za ovdje,,može te mi se javi ti..u 

moj inbox i ostavi ti neki kontakt.

P. S. - Ovo oko obračuna,,nije čisto - trgovačko pravo..ali to je odgovor,,fulao sam,,možda u

par lipa - načuin obračuna - odozdo prema gore -ili u nazad od prodajne cijene -

to radi -nknjigovođa.

poz. Frenki

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče, ostalih pitanja - Sve isto kao da otvarate trgovinu mješovitom robom.

Samo je razlika - u načinu - Prodaje iste.

Skladište mora te imati koje mora zadovoljavati uvjetima za skladištenje 

- ne prehrabenih proizvoda. - MTU - to, je - vatrogasni aparat - prva pomoć - sanitarni čvor.

Utičnice i rasvjeta, - to je,,ccca.- 500.kn.

Sanitarni čvor možete ugovorno koristiti i kućni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija