Jump to content
  1. Skywalker007

Skywalker007

• Similar Content

• objavio hvulic
      Poštovani,
      rođen sam 17.02.1954., radni odnos sam zasnovao 25.3.1975 i radim još i danas. 
      Ujedno sam sudionik domovinskog rata u razdoblju 05.6.1993 - 28.12.1995. (30 mjeseci)
      Kako 17.02.2019 navršavam punih 65 godina, molio bih Vas da mi odgovorite kada bi bilo najpovoljnije aktivirati odlazak u mirovinu? 
      Da li raditi do 30.12.2018 godine ili čekati novi zakon o mirovinskoj reformi i otići nakon što stupi na snagu?
      Ujedno me interesira kako na moju buduću mirovinu utječe sudjelovanje u domovinskom ratu?
    • objavio AnitaKozul
      Suprug mi je preminuo,satnik je bio i dragovoljac od 1990. sve borbeni sektor,umirovljen kao djelatna vojna osoba 2003. s 40 godina staža od tog 33 godine efektivno
      Dobila sam obiteljsku mirovinu nakon smrti prema zakonu o braniteljima ali sam primjetila da su mi zaračunati njegovi bodovi iz 2003. kada je on išao u mirovinu pa su izračunati prema zakonu o djelatnim vojnim osobama,jel to legalno da nisu izračunali ponovno njegove osobne bodove prema zakonu o braniteljima prema kojem su mi dali mirovinu nego prema tom drugom zakonu
      Dali je taj izračun bodova prema tom drugom zakonu povoljniji od izračuna prema novom zakonu o braniteljima ili šta,ne jasno mi je
    • objavio Željka0505
      Poštovani,
      prijavljena sam na neodređeno vrijeme kod istog poslodavca, ali u dvije tvrtke. Jedno je obrt, a drugo d.o.o. i u obje sam prijavljena na 4 sata.
      U slučaju da obje firme ostanem raditi do 65/67, što se događa s obračunom mirovine?

LP

• Online korisnici