Jump to content
  1. Skywalker007

Skywalker007

• Similar Content

• objavio Dubrovcanin
      Poštovani,
      Hrvi sam s 30% oštećenja organizma zbog bolesti i u mirovini sam s općom nesposobnošću za rad. Po novom Zakonu o pravim branitelja iz Domovinskog rata od 1. siječnja ove godine ću moći raditi 3,5 sati dnevno ili oko 17 sati tjedno, a zadržavam pravo na puni iznos mirovine. Obzirom da je na internetu premalo informacija zanima me sljedeće:
      1. Postoji li minimalna plaća za ovakvo radno vrijeme?
      2. Obzirom da sam već u mirovini da li je poslodavac dužan plaćati doprinose za mene i ako jest u kojem iznosu će ih plaćati?
      Hvala unaprijed na odgovorima.
    • objavio GLAVOČ
      Rođen sam 06,04,1958 staž dugogodisnjeg osiguranika 40 godina,8 mjeseci,dani provedeni u ratu 4 godine 7 mjeseci,borbeni sektor 635 dana molim izracun za mirovinu
      Hvala

• objavio gogagoga2
      Poštovani,
      U prijevremenoj sam mirovini i radim u direktnoj prodaji .Radim preko sporednog zanimanja i približila sam se dozvoljenom  graničnom iznosu .Kako je od1.1.2019.stupio na snagu novi zakon o radu uz zadržavanje mirovine,molim vas pomoć oko načina daljnjeg rada,odnosno koji je drugi mogući način rada, a da ne moram plaćati  mirovinsko,zdrastveno i porez na dobit.
      Odnosno,što bi mi se najviše isplatilo ,a da ne moram dati pola državi.
      S poštovanjem

• Online korisnici