Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Sign in to follow this  
FILIP 888

Odlazak u mirovinu 31.12.2018. ili 01.01.2019.

Preporučene objave

Poštovani, 

molim Vas za pomoć.

Gdje se može doći do izračuna ili možda netko zna...

S obzirom na nemoguću situaciju u kojoj je potrebno donijeti odluku o kojoj ovisi financijska budućnost , a nažalost nemoguće se informirati o tome kada se više isplati odlazak u mirovinu po najavljenim promjenama u sustavu mirovinskog osiguranja.

Radi se o prijevremenoj starosnoj mirovini za žensku osobu. Troje djece (ukoliko prolazi povećanje staža 6 mj za svako dijete)

31.12.2018. osoba navršava 35 godina i 4 mjeseca staža, te 59 godina i 3 mjeseca života. Otići u 2018. ili 2019.?

Unaprijed zahvaljujem.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Poštovani Filip,

Za izloženu situaciju, idealno je ići u mirovinu najprije 2020.g. a preporučeno i koju godinu kasnije.

Ako je samo dilema otići u 2018. ili 2019., bolje što kasnije u 2019.g.

Lijep pozdrav

Podijeli ovu objavu

prije 4 sati , FILIP 888 je napisao:

Poštovani, 

molim Vas za pomoć.

Gdje se može doći do izračuna ili možda netko zna...

S obzirom na nemoguću situaciju u kojoj je potrebno donijeti odluku o kojoj ovisi financijska budućnost , a nažalost nemoguće se informirati o tome kada se više isplati odlazak u mirovinu po najavljenim promjenama u sustavu mirovinskog osiguranja.

Radi se o prijevremenoj starosnoj mirovini za žensku osobu. Troje djece (ukoliko prolazi povećanje staža 6 mj za svako dijete)

31.12.2018. osoba navršava 35 godina i 4 mjeseca staža, te 59 godina i 3 mjeseca života. Otići u 2018. ili 2019.?

Unaprijed zahvaljujem.

Postovana okvirno se moze izracunati vrlo laka u par dana na ovaj nacin:

Kod izracuna mirovine buducem umirovljeniku trebaju se znati njegov "prosjecni vrjednosni bodovi" za sve godine njegovog radnog staza, ako je u FINI izvadio "log i pass" za e-gradjani, onda si moze dati izracunati mirovinu online preko stranica HZMO-a, ako nema "log i pass" za e-gradjani, prvo treba otici u najblizu FINU i isti izvaditi prema postupku navedenom u linku.

Prema navedenom imate pravo na "prijevremenu starosnu mirovinu" po prijelaznom periodu za zene uz penalizaciju od 0,30% po mjesecu za svaki mjesec ranijeg ostvarivanja prava na mirovinu prije navrsenih godina zivota osiguranika propisanih za stjecanje prava na starosnu mirovinu.

U konacnom prijedlogu novog ZOMO-a penalizacija koja je predlozena takodjet ce biti 0,30% po mjesecu ranijeg umirovljenja, pa je vama stoga penalizacija ista u 2018 i 2019.god.

Sto se tice staza od dodatnih 6 mjeseci za svako dijete, ono ce se dodavati kod izracuna mirovine kad ce se ici u mirovinu, sto znaci npr. ako cete imati 38 godina efektivnog radnog staza dodat ce vam se za troje djece na tih 38 godina jos godina i pol pa ce vam se u formuli racunati mirovina sa 39 godina i 6 mjeseci radnog staza-.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this  

• Similar Content

• objavio hvulic
      Poštovani,
      rođen sam 17.02.1954., radni odnos sam zasnovao 25.3.1975 i radim još i danas. 
      Ujedno sam sudionik domovinskog rata u razdoblju 05.6.1993 - 28.12.1995. (30 mjeseci)
      Kako 17.02.2019 navršavam punih 65 godina, molio bih Vas da mi odgovorite kada bi bilo najpovoljnije aktivirati odlazak u mirovinu? 
      Da li raditi do 30.12.2018 godine ili čekati novi zakon o mirovinskoj reformi i otići nakon što stupi na snagu?
      Ujedno me interesira kako na moju buduću mirovinu utječe sudjelovanje u domovinskom ratu?
    • objavio AnitaKozul
      Suprug mi je preminuo,satnik je bio i dragovoljac od 1990. sve borbeni sektor,umirovljen kao djelatna vojna osoba 2003. s 40 godina staža od tog 33 godine efektivno
      Dobila sam obiteljsku mirovinu nakon smrti prema zakonu o braniteljima ali sam primjetila da su mi zaračunati njegovi bodovi iz 2003. kada je on išao u mirovinu pa su izračunati prema zakonu o djelatnim vojnim osobama,jel to legalno da nisu izračunali ponovno njegove osobne bodove prema zakonu o braniteljima prema kojem su mi dali mirovinu nego prema tom drugom zakonu
      Dali je taj izračun bodova prema tom drugom zakonu povoljniji od izračuna prema novom zakonu o braniteljima ili šta,ne jasno mi je
    • objavio Željka0505
      Poštovani,
      prijavljena sam na neodređeno vrijeme kod istog poslodavca, ali u dvije tvrtke. Jedno je obrt, a drugo d.o.o. i u obje sam prijavljena na 4 sata.
      U slučaju da obje firme ostanem raditi do 65/67, što se događa s obračunom mirovine?

LP

• Online korisnici