Jump to content
dulbamboocha

Ispitivanje prostora i procjena rizika

Preporučene objave

Imam jedno pitanje. Upravo sam otvorio obrt, djelatnost mog obrta je web dizajn i internet oglašavanje, a poslovni prostor u kom obavljam obrt i koji je i sjedište obrta je u mom vlasništvu (poslovni prostor je u dvorištu kuće u kojoj živim, jedna od nusprostorija). Samozaposlena sam osoba preko mjere HZZ-a za samozapošljavanje, dakle, nemam nijednog radnika.
Da li moram napraviti nekakav elaborat ispitivanja prostora i procjenu rizika od strane ovlaštene tvrtke? I da li podliježem zakonu o zaštiti na radu?
Hvala unaprijed!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 17 minuta, dulbamboocha je napisao:
Imam jedno pitanje. Upravo sam otvorio obrt, djelatnost mog obrta je web dizajn i internet oglašavanje, a poslovni prostor u kom obavljam obrt i koji je i sjedište obrta je u mom vlasništvu (poslovni prostor je u dvorištu kuće u kojoj živim, jedna od nusprostorija). Samozaposlena sam osoba preko mjere HZZ-a za samozapošljavanje, dakle, nemam nijednog radnika.
Da li moram napraviti nekakav elaborat ispitivanja prostora i procjenu rizika od strane ovlaštene tvrtke? I da li podliježem zakonu o zaštiti na radu?
Hvala unaprijed!

Poštovani,

Za svaki poslovni prostor je potrebno ishođenje MTU, za neke poslovne prostore su složeniji uvjeti a za neke jednostavniji.

Obratite se nadležnom županijskom uredu, oni će Vam sve precizno objasniti što je neophodno za Vašu djelatnost.

Lijep pozdrav

Uređeno od prof

Podijeli ovu objavu

Za ovu djelatnost ne morate dobiti rješenje o MTU, ali ti uvjeti moraju biti zadovoljeni, za to ste sami odgovorni. Pretpostavljam da nemate drugih instalacija osim struje. Trebalo bi izvaditi atest o ispravnosti el instalacija(ili ako je netko već bio u tom prostorru koristiti njegov jer vrijejdi 4 godine). Ako imate plin onda i atest o ispravnosti plinskih instalacija(vrijedi 5 godina, ako imate od prije).

Podijeli ovu objavu

To nije nikad bio poslovni prostor već samo stambeni, u čijem sklopu imam i opremljeno kupatilo sa plinskim instalacijama. Znači bez obzira da li mi prostor, gdje držim računalo bilo u dnevnoj sobi ili u nusprostoriji u dvorištu, za taj prostor moram napraviti ateste, jel tako? Malo glupo po meni, ali šta da se radi. Hvala puno na odgovorima!

Podijeli ovu objavu

Malo je vjerojatno da će za Vašu djelatnost inspekcija doći u kontrolu prostora, imaju oni prečeg posla. Ali na Vama je odluka. Nekad ovi iz Plinare znaju obaviti tu kontrolu po službenoj dužnosti za stambene prostore, pa to možda negdje i imate. Ja znam da su kod mene kod kuće bili.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad