Jump to content

Širina ulice


Mirko099

Preporučene objave

Pozdrav svima i unaprijed hvala na savjetu/ima.

susjedi sa druge strane ulice mahom su ušli u ulicu za cca 1,5 m i ogradili se zidanom ogradom tako da ulica koja bi trebala biti široka minimalno 4 metra sada je široka 2,5-3 metra.

Problem je u tome što jedino ja ulazim u svoje dvorište iz te ulice i nemam mogućnost drugog pristupa, dok su njihove parcele drugačije pozicionirane i oni ulaze sa druge strane svojih parcela.

Na žalost nemam mogućnost proširivati ulaz u dvorište jer mi smeta moja kuća i bilo bi preskupo raditi bilo kakve prilagodbe dok s druge strane kada bi ulica bila široka kako je planom i predviđeno ja ne bih imao nikakvog problema.

Naselje nije staro i općina je sve planirala prema tada važećim propisima i standardima te prodavala parcele u skladu sa tim planom.

Smatram da nije moje da se dokazujem sa susjedima sa druge strane ceste jer ne znam koje i kakve oni imaju ugovore i tko im je označavao parcele, a k tome ulica tj. općina je moj susjed i pošto su mi oni i prodali parcelu ali i vlasnici ulice oni bi mi trebali i omogućiti pristup parceli prema predviđenom i važećem planu naselja. 

Molim za savjet kako izbjeći sukob sa susjedima i postići cilj da ulica dobije svoju predviđenu širinu.

Hvala i pozdrav,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mirko099 je napisao:

Smatram da nije moje da se dokazujem sa susjedima sa druge strane ceste jer ne znam koje i kakve oni imaju ugovore i tko im je označavao parcele, a k tome ulica tj. općina je moj susjed i pošto su mi oni i prodali parcelu ali i vlasnici ulice oni bi mi trebali i omogućiti pristup parceli prema predviđenom i važećem planu naselja. 

Molim za savjet kako izbjeći sukob sa susjedima i postići cilj da ulica dobije svoju predviđenu širinu.

Ukoliko ste sigurni da su ogradni zidovi izgrađeni van granice privatnih parcela, tj. na javnoj površini za to bi bio nadležan komunalni redar pa bi određenu prijavu (predstavku) sa činjenicama trebali uputiti njemu, a isti bi trebao postupiti prema dijelu VII Zakona o građevinskoj inspekciji odnosno Odredbama o ovlastima komunalnih redara te obveze stranaka i javnopravnih tijela, te pokrenuti upravni postupak i narediti odgovarajuće mjere iz čl.51, u ovom slučaju povezan sa čl.55 st.2 navedenog zakona.   

Kako komunalni redar vjerovatno neće skoro iz raznih razloga sam postupati po ovom pitanju, bez prijave nećete ništa ni pokrenuti. Pa u svezi nezamjeranja sa susjedima, prijavu možete podnijeti i anonimno, no tada nadležni nema koga obavijestiti o poduzetim radnjama a posebno ako kojim slučajem utvrdi da nema povrede propisa pa stoga ni uvjeta za pokretanje upravnog postupka. A na takovu obavijest imate pravo prigovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema na čemu.

Da, samo naglašavam da se komunalni redari (posebno u manjim mjestima) ili ne znaju svoje ovlasti, ili ih ne žele znati jer im se ne zamjera previše, ili jednostavno imaju nekog drugog posla da bi ovakovo što sami saznali i pokrenuli pa bez ukazivanja na nepravilnosti od strane drugih ostane tako kako je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija