Jump to content

Test na alkohol i drogu


dejanturk

Preporučene objave

Pozdrav, ja sam novi na forumu, pa ako je bilo kako moguće mala pomoć. 

Zaustavila me prometna policija, kao i svaki put isto, kontrola prometa.... 

Nakon toga upitao me policijski službenik, dal sam konzumirao alkohol, opojna sredstva. Rekao sam mu da sam popio jednu pivu prihe 2-3 sata, a drogu nisam konzumirao. Da provjerimo, alkohol 0.14 sta je u dozvoljenim kolicinama. 

E sad ovo drugo, test za drogu pozitivan, prije 2-3 dana sam bio kod prijatelja i popusio jedan đoint s njim, makar inace ne pusim matihuanu a niti obicni duhan. Kako ja nisam znao da ce se to od prihe 3 dana pokazat kao pozitivno nisam u startu to niti napomenuo. 

 

Zanima me, kao prvo, kada sam ja dobio tu lizalicu a to traje occ 5min,plus dodatnih 10min da pokaže dal sam pozitivan il negativan, drugi policajac je u pocetku mog testiranja rekao da malo otvorim auto i prtljažnik več radio pretres auta i prekopao mi sve bez znanja dal sam opce pozitivan il ne (bez naloga), znači radilo se o nečemu totalno drugom razlogu!?! 

Jel to pravilno.?

Nisu našli ništa niti u autu niti kod mene, jer se ne bavim tip stvarima. 

Drugo, nisam pristao na vađenje krvi jer ako mi je test pozitivan onda ruku na srce TSH ce se vidjet i u krvi i mokraci,a i policajac mi je rekao da je to dodatan trosak skoro 1000kn za mene, jer vađenje krvi i test urina plačam ja ako je pozitivno. 

 

Kako ja mogu bit isključen iz prometa ako sam to pušio prije 3 dana a sad me testiraju, kako onda nakon sta sam proveo točno 1.45 na hladnoći od - 1 stupnjeva, dok oni to sve obave, napisu...itd.,meni vrate prometnu a vozačku dozvolu zadržavaju na 8 sati, zahvale mi se, kažu mi slobodni ste gospodine, možete ić, sjednu u svoj auto i odlaze. 

Nisam sposoban za vožnju zbog toga od prije 3 dana, isključe me iz prometa, odu ća a ja se onda kao da ništa nije bilo odvotam sam kući (nesposoban za upravljanje motornim vozilom). 

 

Može pomoć, šta ja tu mogu, dal opće mogu šta napravit po pitanju toga i kako? Ili jednostavno prihvatit sve i gotovo. 

 

Hvala puno. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, dejanturk je napisao:

 drugi policajac je u pocetku mog testiranja rekao da malo otvorim auto i prtljažnik več radio pretres auta i prekopao mi sve bez znanja dal sam opce pozitivan il ne (bez naloga), znači radilo se o nečemu totalno drugom razlogu!?! 

Jel to pravilno.?

Ako si im sam otvorio vrata/gepek, onda smiju i pravilno je.

 

Prije 9 minuta, dejanturk je napisao:

Drugo, nisam pristao na vađenje krvi jer ako mi je test pozitivan onda ruku na srce TSH ce se vidjet i u krvi i mokraci,a i policajac mi je rekao da je to dodatan trosak skoro 1000kn za mene, jer vađenje krvi i test urina plačam ja ako je pozitivno.

Da, ako se vidi u slini, vidjelo bi se i u krvi, i samo bi potvrdio prekršaj i platio dodatni trošak testiranja (mislim da nije baš toliki, ali nekoliko stotina kuna sigurno je). Međutim, ovisno o tvojoj obrani, možda bi bilo dobro otići na pregled (vidi dalje odgovor)...

 

Prije 9 minuta, dejanturk je napisao:

Kako ja mogu bit isključen iz prometa ako sam to pušio prije 3 dana a sad me testiraju

Nisi isključen iz prometa jer si pušio prije 3 dana, nego jer je tester pokazao da si pod utjecajem droge. Mogao si ići na liječnički pregled, pa kasnije u postupku dokazivati da se radi o manjoj količini i proteku vremena, što nije utjecalo na tvoje upravljanje vozilom (dokazivalo bi se vještačenjem). Sad, ti najbolje znaš koliko i kada pušiš, pa što bi eventualni pregled i kasnije vještačenje pokazali...

 

Prije 11 minuta, dejanturk je napisao:

Nisam sposoban za vožnju zbog toga od prije 3 dana, isključe me iz prometa, odu ća a ja se onda kao da ništa nije bilo odvotam sam kući (nesposoban za upravljanje motornim vozilom).

Ako su ti oduzeli vozačku dozvolu, nisi dalje smio voziti, nego si trebao zvati nekoga da dođe po teme ili uzeti taksi. Da su te nakon toga zaustavili, platio bi još i kaznu za upravljanje pod zabranom...

 

Prije 11 minuta, dejanturk je napisao:

šta ja tu mogu, dal opće mogu šta napravit po pitanju toga i kako? Ili jednostavno prihvatit sve i gotovo. 

Imaš na ovom linku o prigovorima, pa vidi odgovara li ti što... Najviše se isplati ići na priznanje i ublažavanje kazne...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija