Jump to content

Posebne pogodnosti : moguci izlazak iz zatvora


Kaya1999

Preporučene objave

Pozdrav

Trebala bi mi pomoc. Suprug mi je u Pozegi na izdrzavanju kazne od 10 mjeseci zatvora,trenutno je proslo 2 mjeseca. Neki dan sam bila pozvana na razgovor u CZSS radi posebnih pogodnosti izlazenja,koje se razmatraju za moga supruga,rekli su da je zatvor u Pozegi zatrazio od njih da me se ispita dali bi ga primala na nasu zajednicku adresu. Ja sam taj razgovor obavila i taj papir naravno potpisala. Suprug mi je rekao da on nista nije trazio vezano za te posebne pogodnosti. Pozega je od nase adrese inace udaljena cca 450 km (tako da mu ja niti ne mogu u posjetu,a tu je i dijete..nije njegovo ali je jako vezan za njega,kao otac mu je)

Sada mene zanima da li je to rutina koja se uvijek obavlja ili samo kada nekoga namjeravaju pustiti?

I ako ga namjeravaju pustiti na vikend, on ima malo vise od 8 sati voznje busom u jednom smjeru ,sa tim da ima i presjedanja.. koliko je najvise koliko ga se moze pustiti jer smo stvarno daleko ?

Takodjer me zanima kada se moze zatraziti premjestaj u drugi zatvor i na koji nacin ? Jer mi smo uistinu sprjeceni da se vidimo, skoro pa u potpunosti..

Hvala :)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postupak i uvjeti izvršavanja kazni zatvora nisu mi previše poznati, no evo što zakon veli o njima -

prije 7 sati , Kaya1999 je napisao:

Trebala bi mi pomoc. Suprug mi je u Pozegi na izdrzavanju kazne od 10 mjeseci zatvora,trenutno je proslo 2 mjeseca. Neki dan sam bila pozvana na razgovor u CZSS radi posebnih pogodnosti izlazenja,koje se razmatraju za moga supruga,rekli su da je zatvor u Pozegi zatrazio od njih da me se ispita dali bi ga primala na nasu zajednicku adresu. Ja sam taj razgovor obavila i taj papir naravno potpisala. Suprug mi je rekao da on nista nije trazio vezano za te posebne pogodnosti. Pozega je od nase adrese inace udaljena cca 450 km (tako da mu ja niti ne mogu u posjetu,a tu je i dijete..nije njegovo ali je jako vezan za njega,kao otac mu je)

Sada mene zanima da li je to rutina koja se uvijek obavlja ili samo kada nekoga namjeravaju pustiti?

Odredba čl. 131. st. 1. t. 1. citiranog zakona veli da je inicijacija postupka odobravanja pogodnosti zatvoreniku u rukama referenta kaznionice zaduženog za Vašeg supruga.

Također, to je samo mogućnost, ne i obveza, no sasvim logično je da ukoliko je referent Vašeg supruga tako procijenio, da su dobre šanse da se suprugu odobre pogodnosti u vidu češćih dodira sa vanjskim svijetom. Konačnu odluku o tome daje upravitelj kaznionice.

prije 7 sati , Kaya1999 je napisao:

I ako ga namjeravaju pustiti na vikend, on ima malo vise od 8 sati voznje busom u jednom smjeru ,sa tim da ima i presjedanja.. koliko je najvise koliko ga se moze pustiti jer smo stvarno daleko ?

Vidite odredbu čl. 130. st. 2. t. 7. zakona. Jasno je da će sve biti potrebno definirati vrlo jasnim vremenskim okvirom unutar kojeg će pogodnosti biti odobrene (ako budu odobrene). Udaljenost nema veze, jedini uvjet je područje RH. Moguće da i nadolazeći blagdani tu igraju neku ulogu.

prije 7 sati , Kaya1999 je napisao:

Takodjer me zanima kada se moze zatraziti premjestaj u drugi zatvor i na koji nacin ? Jer mi smo uistinu sprjeceni da se vidimo, skoro pa u potpunosti..

Vidite odredbe čl. 151-154. zakona. Premještaj je domena upravitelja budući se postupak odobravanja premještaja pokreće na prijedlog upravitelja i ovi razlozi koje Vi navodite nisu zakonom propisani razlozi zbog kojih bi se postupak inicirao. Možda baš to bude neki dodatan argument u smjeru odobravanja pogodnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija