Jump to content

Prijava prebivališta/boravišta


Andrijana2

Preporučene objave

Ne znam da li ovo spada pod kazneno ili prekršajno djelo, ali evo ovako, na adresi gdje živim već pet mjeseci suvlasnici kuće ne žele me prijaviti niti BORAVIŠTE niti PREBIVALIŠTE a sa stare adrese gdje sam bila prijavita odjavljena sam, znam da sam u prekršaju jer moram negdje biti prijavljena ali gdje je odgovornost suvlasnika kuće jer me ne žele prijaviti a ja to želim? Da li policija može po tom pitanju nešto poduzeti prekršajno ih goniti ili ostaje samo moja odgovornost nemaš prijavljenu adresu pa sama odgovaraju? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Prijava prebivališta/boravišta

Radi se o prekršaju, a činiš ga i ti koja nisi prijavljena i oni koji te nisu prijavili. Kazna za svakog je 500 kn.

Policija njih ne može natjerati da ti dozvole da se prijaviš kod njih, može samo pokrenuti prekršajni postupak ako to ne naprave.

Nemaš nikakav ugovor?

Koji im je razlog da te ne žele prijaviti?

Imaš li prijavljeno barem prebivalište (bilo gdje)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, drot13 je napisao:

Radi se o prekršaju, a činiš ga i ti koja nisi prijavljena i oni koji te nisu prijavili. Kazna za svakog je 500 kn.

Policija njih ne može natjerati da ti dozvole da se prijaviš kod njih, može samo pokrenuti prekršajni postupak ako to ne naprave.

Nemaš nikakav ugovor?

Koji im je razlog da te ne žele prijaviti?

Imaš li prijavljeno barem prebivalište (bilo gdje)?

Nažalost nemam nigdje prijavljeno prebivalište, a nalazim se u kući od oca svog djeteta. Jednostavno me ne žele prijaviti. 

 

Prije 9 minuta, Andrijana2 je napisao:

Nažalost nemam nigdje prijavljeno prebivalište, a nalazim se u kući od oca svog djeteta. Jednostavno me ne žele prijaviti. 

Žalostan je naš zakon kad je u pitanju adresa to bi se trebalo urediti npr ako živiš ili boraviš na određenoj adresi duže od tri mjeseca da po izlasku policije na teren utvrdi kako ta osoba tu živi i da se mora prijaviti bar boravište!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, drot13 je napisao:

Ako nemaš prebivalište, nemaš niti osobnih isprava...

Ne može ih se natjerati da te prijave, a s obzirom na druge tvoje upise, bilo bi najbolje da se obratiš centru za socijalnu skrb, a možeš i nekoj od ženskih udruga (npr. AŽKZ)

 

Czss "kao" ne može tu ništa to je dobra volja suvlasnika kuće!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, Andrijana2 je napisao:

Žalostan je naš zakon kad je u pitanju adresa to bi se trebalo urediti npr ako živiš ili boraviš na određenoj adresi duže od tri mjeseca da po izlasku policije na teren utvrdi kako ta osoba tu živi i da se mora prijaviti bar boravište!

Zakon je to upravo tako i uredio i propisao kaznu za one koji tako ne postupe...

 

Prije 10 minuta, Andrijana2 je napisao:

Czss "kao" ne može tu ništa to je dobra volja suvlasnika kuće!

Ne može ništa za prijavu, ali može procijeniti ima li u takvom postupanju elemenata nasilja.

Čini mi se  da ti tu imaš puno većih problema od prijave prebivališta/boravišta i nećeš ih riješiti na način da kreneš od nekog (zapravo) manjeg problema (prijave prebivališta/boravišta).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, drot13 je napisao:

Zakon je to upravo tako i uredio i propisao kaznu za one koji tako ne postupe...

 

Ne može ništa za prijavu, ali može procijeniti ima li u takvom postupanju elemenata nasilja.

Čini mi se  da ti tu imaš puno većih problema od prijave prebivališta/boravišta i nećeš ih riješiti na način da kreneš od nekog (zapravo) manjeg problema (prijave prebivališta/boravišta).

Točno tako drot13

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija