Jump to content
Sign in to follow this  
Pamela DJ

Doprinosi iz Austrije

Preporučene objave

Moja majka je radila u Austriji nepunih 6 godina. Nakon toga se vratila nazad  u Hrvatsku i nema više radnog staža osim navedenog,  dakle nema pravo na mirovinu. Sada ima 67 godina.  Da li postoji mogućnost za povrat uplacenih doprinosa iz R. Austrije?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ako je staž u Austriji evidentiran, ona ostvaruje pravo na mirovinu a ovisi o primanjima isplaćuje se za manje iznose svaki drugi mjesec.

Najbolje da odete u mirovinski ured u vašem mjestu, tamo će vas informirati o daljnjem postupku, jer po vašim informacijama ona treba dobiti i zaostatke.

Podijeli ovu objavu

Ako zelite relevantnu informaciju dobiti iz Austrije, pisite na adresu, nazovite telefonom, saljite fax ili mail:

AT mirovinsko.jpg

RJEŠENJE (OBAVIJEST) sadrži Vaš “BROJ OSIGURANJA” (VERSICHERUNGSNUMMER). Molimo da ovaj broj osiguranja bezuvjetno navedete u svakoj korespondenciji. Time olakšavate pronalaženje spisa i omogućavate brzo rješavanje Vaše predstavke.

Uređeno od malicovjek

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , Wanksta je napisao:

Ako je staž u Austriji evidentiran, ona ostvaruje pravo na mirovinu a ovisi o primanjima isplaćuje se za manje iznose svaki drugi mjesec.

Najbolje da odete u mirovinski ured u vašem mjestu, tamo će vas informirati o daljnjem postupku, jer po vašim informacijama ona treba dobiti i zaostatke.

Postovani zar nije u Austriji uvjet za zene 60 godina zivota i 15 godina staza.

Podijeli ovu objavu

Prije 14 minuta, malicovjek je napisao:

Postovani zar nije u Austriji uvjet za zene 60 godina zivota i 15 godina staza.

Poštovani,

Moja rođaka je radila u Austriji 4 godine i dobiva 40eur mirovinu isplaćivanu svaki treći mjesec (120.-eur) u HR na konto jer se kao ne isplati slati svaki mjesec.

Baš sam razgovarao s njom u vezi upita. Dali je potrebno 15 godina staža, to mi nije znala reći.

Podijeli ovu objavu

Mora da je u Hrvatskoj radila vise jer se radni staz iz zemalja EU zbraja, i u Hrvatskoj i u Austriji uvjet za starosnu mirovinu je minimalno 15 godina efektivnog osiguranja (radnog staza), kad se zbroje i bude 15 i vise godina ima pravo na razmjerni dio mirovine iz svake zemlje u kojoj je radila, iz Austrije za tih 4 godine a iz Hrvatske za ostali dio 11 ili vise godina.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this