Jump to content

Stambena pričuva


zaglibio

Preporučene objave

Molim pomoć

Na prijedlog za ovrhu od javnog bilježnika sam uložio žalbu. Cijeli predmet je završio na sudu kako to već ide i sada je tužitelj dostavio podnesak Sudu da ja tuženik u ovom slučaju nadoknadim neplaćene doprinose i trošak ovršnog postupka.

Sada, pošto ja imam dokaze, odnosno imam plaćene uplatnice za to dugovanje za koje me se tereti, na koji način mogu ja to dostaviti Sudu u spis?

Imam još dva pitanja:

Kako ja mogu biti tuženik ako tužba nije pokrenuta po čl 185 zakona o parničnom postupku?

Da li je Tužitelj ili njegov zastupnik stranka u postupku? odnosno tko je opće stranka u postupku u građanskoj parnici?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve dostavljate sudu pozivom na poslovni broj pod kojim Vam se vodi predmet na sudu. Po prigovoru se u ovom slučaju rješenje o ovrsi može staviti izvan snage, te Vas se upućuje u parnični postupak, pa ste u tom smislu tuženik. Ovdje je stranka ovrhovoditelj koji je javnom bilježniku dostavio prijedlog za ovrhu, a punomoćnik je njegov zakonski zastupnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija