Jump to content

Carinska uprava - poziv


doloress5

Preporučene objave

Pozdrav, 

Dobila sam poziv da sljedeći tjedan dođem na saslušanje kod inspektora u Carinski ured. Zvala sam, ali rekli su da ništa ne smiju reći da ću sve saznati tamo. Pretpostavljam da se radi o prodaji adventskih vjencica putem društvenih mreža koje sam sama izrađivala. Vijence sam objavila na svom facebook profilu, samo slike, a u više grupa sam objavila da ih prodajem i stavila cijene. Imala sam svega 5 prodaja plaćenih na ruku. Kako sam osoba s invaliditetom i nemam stalan posao pokušala sam nešto zaraditi. Zanima me koje su mi olakotne okolnosti, ako ih ima i koje sankcije mogu očekivati? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Premješteno u odgovarajući PF.

Ako budete prekršajno kažnjavani po odredbama Zakona o zabrani i sprječavanju obavljanja neregistrirane djelatnosti, tamo su zaprijećene kazne za one koji nisu registrirali djelatnost 10.000-30.000 kn, no nadajmo se da do toga neće doći. Kad budete znali više, svakako se javite pa ćemo možda moći reći više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gdje ima u zakonu detaljno što se smije i koliko prodavati u oglasu i koliko se smije toga naručivati iz Kine. Ako mi dođe neka pošiljka iz Kine da li carina to negdje bilježi po imenu koliko toga je na moje ime stiglo ako je pošiljka stigla bez carinjenja. Ili ako imam nešto kupljeno kod nas i imam račun za to kakva su zakonska ograničenja ili obveze u prodavanju toga na oglasu?

 

Ako sumnjam na to da je neki djelatnik carine telefonski mene ispitivao i snimao bez mog znanja kao kupac za neki predmet ili uslugu, mogu li imati kakvih problema  ako sam potvrdio da uslugu mogu obaviti ali ta kupnja/usluga nije obavljena?

uređeno: od 545
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , 545 je napisao:

Gdje ima u zakonu detaljno što se smije i koliko prodavati u oglasu i koliko se smije toga naručivati iz Kine. Ako mi dođe neka pošiljka iz Kine da li carina to negdje bilježi po imenu koliko toga je na moje ime stiglo ako je pošiljka stigla bez carinjenja. Ili ako imam nešto kupljeno kod nas i imam račun za to kakva su zakonska ograničenja ili obveze u prodavanju toga na oglasu?

Nema nigdje nešto tako nabrojano, jer nije zabranjena prodaja svojih stvari, nego obavljanje neregistrirane djelatnosti. Znači, možeš prodati neku stvar koju kupiš sebi i koja ti više ne treba, ali naručivati (kod nas ili izvana, nebitno) i prodavati ne smiješ.

 

prije 5 sati , 545 je napisao:

Ako sumnjam na to da je neki djelatnik carine telefonski mene ispitivao i snimao bez mog znanja kao kupac za neki predmet ili uslugu, mogu li imati kakvih problema  ako sam potvrdio da uslugu mogu obaviti ali ta kupnja/usluga nije obavljena?

Da, mogu te na osnovu toga prijaviti, ali ako te već zovu radi prijave, sigurno je jedan od kupaca bio netko od njih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija