Jump to content

sudski tumači-obuka?


anonimno

Preporučene objave

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav!

ja sam upravo prošla obuku u zg za tumača za engleski.inače sam pravnica pa o pravnom dijelu ispita ne mogu govorit.

u svakom slučaju, pravilnik propisuje da obuka može trajat MAXIMALNO 6 MJESECI.u praksi su to dvije subote, od 8 do 15 h.

na obuku vas upućuje predsjednik županijskog suda kojem ste podnijeli molbu za imenovanje.obuka je dosta površna, nećete bog zna šta naučit, al je gadna stavka ta da košta 4100 kn.

nakon nje udruga za obuku obavještava predsjednika ŽS da je obuka uspješno izvršena, te vas on imenuje na 4 godine.upravo to sad iščekujem

Tihana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Ivana, a gdje si polozila ispit za stalnog sudskog tumaca za engleski jezik? ja sam htjela pristupiti ispitu za njemacki jezik u Vodnikovoj u ZG - ZOP medjutim cula sam da je izrazito tezak, a zanima me da li se moze s nekim nizim stupnjem, odnosno nizom diplomom dati zahtjev za stjecanjem naziva stalnog sudskog tumaca, ili to bas mora biti Zagreb i Goethe institut?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Postovana,

 

ja sam upravo polozila ispit i sad cekam obavijest o obuci.

 

Zanima me ako znate:

1. Koliko se ceka na obuku nakon zavrsenog ispita?

2. Da li se obuka moze proci samo na jednom odredjenom mjestu ili imamo pravo na nekakav izbor (naime, zivim u st pa bih voljela kad bih tu mogla ici na obuku, troskovi su i ovako veliki pa jos ako to budem morala ici u zg, ajme)

 

Hvala lijepa na bilo kakvom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija